Temat: programy telewizyjne

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 03, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Remis Legii z Realem w TVP 1 oglądało 4,2 mln widzów

Spotkanie Ligi Mistrzów Legia Warszawa – Real Madryt oglądało w TVP 1 średnio 4,2 mln widzów. W szczytowym momencie mecz przyciągnął 5,6 mln widzów.

TVP 1, pokazując mecz Legii z Realem, miał 27,5 proc. Transmisja spotkania była w środę najpopularniejszą pozycją programową w stacji.
Mecz Legia Warszawa – Real Madryt to także drugi najlepiej oglądany w TVP 1 mecz Ligi Mistrzów od września 2012 roku. Więcej osób – 6,8 mln – przyciągnął tylko finał Ligi Mistrzów sezonu 2012/13. Wtedy Borussia Dortmund z trzema Polakami w składzie (Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek) przegrała 1:2 z Bayernem Monachium.
Dane: Nielsen Audience Measurement.

KOZ

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 04, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

36 skarg na materiał TVP Info o imigrantach, wydawca Krystian Krawiel zawieszony

Kadr z materiału TVP Info

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło już 36 skarg na zmanipulowany materiał o imigrantach, wyemitowany w TVP Info. Pracownik odpowiedzialny za ten materiał został zawieszony, a sam materiał usunięto z mediów społecznościowych.

Jak informowaliśmy, w poniedziałek 31 października jako wprowadzenie do dyskusji w programie "Minęła dwudziesta" kanał TVP Info pokazał krótki materiał filmowy dotyczący zaproszenia dla imigrantów, które wystosował prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Temat zilustrowano zdjęciami brutalnych starć, w których uczestniczą agresywni mężczyźni (wielu ciemnoskórych). Komentatorzy porównywali ten materiał do rosyjskiej propagandy.

Do czwartku 3 listopada KRRiT otrzymała 36 skarg na ten materiał. - Skarżą się osoby indywidualne – mówi Katarzyna Twardowska, rzeczniczka prasowa KRRiT. - Nie jest to raczej żadna zorganizowana akcja, bo skargi mają różne uzasadnienia – dodaje.
Liczba skarg znacznie przewyższa dotychczas rozpatrywane przez KRRiT zażalenia na programy Telewizji Polskiej. Regulator zajmuje się bowiem obecnie 22 skargami na TVP, z czego 16 dotyczy materiału "Wiadomości" TVP 1 przygotowanego z okazji 70. urodzin Adama Michnika.

Z naszych nieoficjalnych informacji z TVP wynika, że Krystian Krawiel, wydawca odpowiedzialny 31 października za program "Minęła dwudziesta" i materiał o imigrantach, został zawieszony w obowiązkach. Materiał usunięto też z profili TVP Info na Facebooku i Twitterze, gdzie jeszcze w środę wieczorem był dostępny. Oficjalnie biuro prasowe telewizji poinformowało nas natomiast, że dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Piotr Lichota "prowadzi obecnie postępowanie wyjaśniające" w sprawie tego materiału.

(RUT, 04.11.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo