Temat: Grand Press

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 02, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jutro mija termin zgłaszania prac do konkursu Grand Press 2016

W czwartek 3 listopada o północy mija termin zgłaszania materiałów do konkursu Grand Press 2016

W czwartek 3 listopada o północy mija termin zgłaszania materiałów do konkursu Grand Press 2016 organizowanego przez miesięcznik "Press". Natomiast kandydatów na Dziennikarza Roku 2016 redakcje mogą zgłaszać jeszcze do 6 grudnia.

W tym roku w konkursie Grand Press oceniane będą materiały prasowe, radiowe, telewizyjne i internetowe, które zostały opublikowane albo wyemitowane w mediach, w języku polskim, między 1 listopada 2015 roku a 31 października 2016 roku. Można je zgłaszać w kategoriach: News, Dziennikarstwo śledcze, Publicystyka, Reportaż (prasowy, radiowy, telewizyjny), Wywiad, Dziennikarstwo specjalistyczne.
Grand Press to konkurs, w którym fachowe jury przyznaje nagrody za najlepsze materiały dziennikarskie mijającego roku.
Natomiast w osobnym konkursie tradycyjnie już kolegia redakcyjne polskich mediów - gazet, czasopism, stacji radiowych i telewizyjnych oraz profesjonalnych redakcji internetowych - będą wybierać Dziennikarza Roku. Kandydatów mogą zgłaszać do 6 grudnia br.
Szczegóły obu konkursów na stronie www.grandpress.pl.

Press

(RG, 02.11.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: Grand Press

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 02, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nagroda Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego dla dziennikarza "NYT"

Komentator dziennika "New York Times" Nicholas Kristof otrzymał nagrodę The Spirit of Jan Karski, przyznawaną przez Fundację Edukacyjną Jana Karskiego (JKEF). Laureat powiedział, że dzięki takim ludziom, jak kurier z Warszawy, wojna, to nie tylko zło.

"Z tym, co w ludzkości jest najgorsze, nieodmiennie sąsiaduje najlepsze. Było to widoczne także w czasie II wojny światowej. Łączymy II wojnę z Hitlerem, ale był także Jan Karski" – podkreślił Nicholas Kristof w wystąpieniu podczas uroczystości na The New School University.
Uzasadniając decyzję o nagrodzie dla amerykańskiego dziennikarza prezes JKEF Andrzej Rojek zaznaczył, że podobnie jak Jan Karski, Nicholas Kristof wielokrotnie narażał się na niebezpieczeństwo będąc w samym centrum wydarzeń, by potem zdać relację z dziejących się na jego oczach tragedii. "W swoich świetnych reportażach nigdy nie odwraca wzroku od sytuacji kryzysowych, czy to opisując najdalsze zakątki świata, czy też skupiając się na problematyce nierówności społecznych i rasowych w Stanach Zjednoczonych" – wskazał Rojek.
Spirit of Jan Karski Award otrzymują osoby angażujące się w walkę z łamaniem praw człowieka oraz przyczyniające się do budowy otwartego i tolerancyjnego społeczeństwa.
Kristof, którego ojciec Władysław Krzysztofowicz urodził się w Polsce i działał w podziemiu, znany jest zwłaszcza z komentarzy w dziale "Op-ed" publikowanych na stronie nowojorskiej gazety. Podejmuje tematykę konfliktów zbrojnych, prześladowań, losu uchodźców, niesprawiedliwości społecznej, itp.

(PAP, 02.11.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY