Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 01, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

10 listopada nastąpi odsłonięcie tablicy ku czci Jarosława Ziętary

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Jarosława Ziętarę na budynku przy ul. Kolejowej w Poznaniu odbędzie się 10 listopada 2016 roku w południe.

- Nastąpi to dokładnie pięćsetnego dnia od skierowania do sądu pierwszego aktu oskarżenia w sprawie zabójstwa dziennikarza - poinformował nas Krzysztof M. Kaźmierczak z Komitetu Społecznego im. Jarosława Ziętary. - Tablicę ufundował Komitet z datków. Wynik zbiórki jest zaskakująco pozytywny. Wpłacono łącznie blisko 18 tys. zł - dodał.
Tablica wykonana przez rzeźbiarza Romana Kosmalę będzie kosztowała połowę tej kwoty. Komitet zdecydował, że nadwyżka przeznaczona zostanie na inne formy upamiętnienia zamordowanego dziennikarza. - Wydamy bezpłatną broszurę informującą o sprawie, a pozostałe pieniądze posłużą do ustanowienia Nagrody im. Jarosława Ziętary dla młodych dziennikarzy. Będzie ona przyznawana od przyszłego roku - zapowiedział Krzysztof M. Kaźmierczak.

(JJ, 01.11.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.