Temat: radio

Dział: PERSONALIA

Dodano: Październik 24, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Chuligan literacki" z przeszłością we "Frondzie Lux" zastąpi Michała Nogasia w Trójce

Mateusz Matyszkowicz (fot. YouTube)

Od listopada br. programy o literaturze w Trójce będzie prowadzić Mateusz Matyszkowicz, szef TVP Kultura, były redaktor naczelny kwartalnika "Fronda Lux". Zastąpi Michała Nogasia.

Polskie Radio informuje, że od listopada br. programy o literaturze w Trójce prowadzić będzie szef TVP Kultura Mateusz Matyszkowicz. W latach 2013-2016 był on redaktorem naczelnym kwartalnika "Fronda Lux", prowadził program "Literatura na trzeźwo" w Telewizji Republika. Obecnie na antenie TVP Kultura prowadzi program "Chuligan literacki". Wydał m.in. "Śmierć rycerza na uniwersytecie" i tłumaczenie i komentarz do "De regno" św. Tomasza z Akwinu. Jest filozofem, eseistą i krytykiem literackim.
Mateusz Matyszkowicz zastąpi w Trójce Michała Nogasia, który według nieoficjalnych informacji przechodzi do Agory.

(KOZ, 24.10.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Temat: programy telewizyjne

Dział: PERSONALIA

Dodano: Październik 25, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krzysztof M. Kaźmierczak zrezygnował z przewodniczenia związkowcom w "Głosie Wielkopolskim"

Dziennikarz "Głosu Wielkopolskiego" (Polska Press) Krzysztof M. Kaźmierczak zrezygnował z funkcji przewodniczącego Komisji Zakładowej Związku Zawodowego Dziennikarzy. Powodem jest fakt, że niektórzy związkowcy podpisali się pod listem, w którym twierdzą, że nie byli świadkami nękania w pracy Marcina Karabasza.

Marcin Karabasz twierdzi, że jako współpracownik był ofiarą mobbingu w redakcji "Głosu Wielkopolskiego". W jego obronie stanął m.in. Krzysztof M. Kaźmierczak, ale pracownicy poznańskiej gazety napisali oświadczenie, w którym zaprzeczyli zarzutom stawianym przez Karabasza. "Jestem zniesmaczony i zdumiony tym bardziej, że w gronie podpisanych pod oświadczeniem są osoby, które same informowały mnie o zachowaniach wobec kol. Karabasza i z uwagi na to martwiły się o niego" - napisał Kaźmierczak do związkowców. I dalej: "trudno mi uwierzyć w akceptowanie tego, czego byliście świadkami lub o czym wiedzieliście od innych. Bez względu na
motywy liczy się jednak to, co teraz zadeklarowaliście swoimi podpisami".

Na miejsce Kaźmierczaka związkowcy wybrali Katarzynę Sklepik (redaktor i wydawca w "Głosie Wielkopolskim"). - Nie podzielamy stanowiska pana Kaźmierczaka w sprawie Marcina Karabasza. Napisał je w swoim imieniu, nie informując o tym nikogo ze związkowców. Nie będziemy jednak publikowali kolejnego listu, ponieważ w poprzednim zawarliśmy jasno nasze stanowisko - mówi "Presserwisowi" nowa przewodnicząca związkowców.

- Wystąpiłem z interwencją do pracodawcy w sprawie Marcina Karabasza w ramach swoich kompetencji przewodniczącego związkowej komisji zakładowej. Sygnały będące podstawą do interwencji otrzymywałem od członków komisji. W dniu interwencji poinformowałem o niej wszystkich związkowców. Statut naszego związku nie wymaga uzgadniania z członkami wystąpień interwencyjnych. Przez trzy kadencje wiele razy występowałem jako przewodniczący w takim samym trybie jak w przypadku sprawy kolegi Karabasza - odpowiada Kaźmierczak.

(JK, 25.10.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo