Dział: KOMUNIKATY PRASOWE

Dodano: Październik 24, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Czy VR uratuje świat? Program European VR Congress

3 listopada Warszawa stanie się europejską stolicą wirtualnej rzeczywistości. Podczas dwudniowej konferencji w Centrum Nauki Kopernik uczestnicy będą słuchali ekspertów, zapoznają się z najnowszymi trendami oraz dowiedzą się, jak może wyglądać przyszłość społeczeństw dzięki technologii VR.

European VR Congress to pierwsza konferencja w Polsce, która tak przekrojowo podchodzi do wirtualnej rzeczywistości. Kongres gościć będzie czołowych producentów sprzętu oraz twórców najbardziej innowacyjnych produkcji VR z Polski oraz z zagranicy.

Podczas prelekcji i debat prowadzonych przez zaproszonych ekspertów dowiemy się między innymi o wpływie VR na telewizję i kino. Postawione zostanie pytanie: czy media, w znanym dla nas formacie, przestaną w przyszłości istnieć? Czy relacje live w technice 360 zmienią nasze traktowanie rozrywki sportowej lub odbiór kultury. Jak VR przydaje się psychologom w leczeniu fobii i nieuleczalnych wcześniej traum. Zastanowimy się, jak VR może zmienić nasze kontakty z najbliższymi ludźmi, nasża pracę i czas wolny.

Prelegenci kongresu to eksperci, praktycy i wizjonerzy technologii. Wśród nich są Kelli Peter - International Account Director w Discovery Agency, która opowie o początkach, rozwoju i doświadczeniach w wykorzystywaniu VR przez Discovery; Marcin Łunkiewicz, który wprowadzi gości za kulisy tworzenia pierwszego serialu w 360° „Para Nie do Pary” oraz Barbara Berkan - współzałożyciel Mimo VR, która opowie, jak myśleć o VR, by przynosił finansowe korzyści. Swoje wykłady poprowadzą również: Katarzyna Jaklewicz - dyrektor Działu Rozwoju Cyfrowego Gazety Wyborczej, Paweł Surgiel - założyciel i CEO firmy BIVROST, Jakub Pędziwiatr - Prezes Lemon&Orange oraz wielu innych ekspertów o niezwykle bogatym port folio.

Równolegle do części teoretycznej odbywać się będzie expo, gdzie będzie można doświadczyć, co oznacza zanurzenie w wirtualną rzeczywistość i na co stać dziś producentów tej branży. Uczestnicy będą mogli przetestować najnowszą kamerę sferyczną Ricoh THETA S 360, a dzięki Home Broker SA i Wnętrza 3D zapoznają się z rzeczywistym wyglądem mieszkania, siedząc wygodnie w fotelu na stoisku firm. Do przetestowania będzie też aplikacja VR Visio ‘Cadillac’ na Samsung Gear VR. Goście będą mogli również przyjrzeć się Warszawie ze specjalnej "podniebnej huśtawki", posurfować u wybrzeży Hawajów, stanąć twarzą w twarz z gwiazdami polskiego ekranu oraz wejść do środka obrazów Beksińskiego.

Kongres odbędzie się 3 i 4 listopada we wnętrzach centrum konferencyjnego Centrum Nauki Kopernik. Przedsięwzięcie organizują Konferencje Agora, opierając się na doświadczeniach koncernu medialnego Agora S.A.

Zainteresowane media zapraszam do współpracy.

Kontakt:

Marta Wojakowska
tel. 507 023 842
marta.wojakowska@krakow.agora.pl

Więcej informacji: www.vrcongress.pl

FB/EuropeanVRCongress
TT/vrcongress
Instagram/vrcongress

(24.10.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: KOMUNIKATY PRASOWE

Dodano: Październik 28, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krzysztof Gonciarz, twórcy kanału emce oraz Grupa Filmowa Darwin z nagrodami Grand Video Awards

Po raz drugi najlepsi polscy youtuberzy zostali nagrodzeni statuetkami Grand Video Awards. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 27 października wręczona została także nagroda specjalna Smart TV Award przyznana przez firmę Samsung. Tytuł najlepszego twórcy wideo w wysokiej jakości otrzymał Krzysztof Gonciarz.

Intrygujące, nieszablonowe i dopracowane wizualnie – w taki sposób fani często opisują filmy tworzone przez Krzysztofa Gonciarza, polskiego youtubera, który jest jednym z najważniejszych twórców wideo w Polsce. Autor kilku kanałów na YouTube, mieszkający na stałe w Japonii, swoją internetową karierę rozpoczął od pisania materiałów o grach komputerowych, zaś od 2007 roku tworzy filmy wideo oraz prowadzi vloga. Jego materiały wyróżniają się dużą dbałością o szczegóły, imponującymi, kręconymi z rozmachem ujęciami oraz stosowaniem różnorodnych, często nowatorskich technik. Dlatego też firma Samsung postanowiła wręczyć Krzysztofowi Gonciarzowi nagrodę specjalną Smart TV Award w uznaniu całokształtu jego dokonań, przyznając jednocześnie, że jego film „Więcej niż jedno życie” jest jedną z najciekawszych polskich produkcji prezentowanych na YouTube.

- Krzysztof jest postacią niezwykłą wśród polskich twórców internetowych. Jego filmy oferują zupełnie nową jakość – to połączenie zaawansowanej technologii z wnikliwą, a zarazem pełną piękna obserwacją otaczającej nas rzeczywistości. Postanowiliśmy przyznać nagrodę Smart TV Award właśnie jemu, bo podobnie jak nasza firma, Krzysztof wskazuje kierunki rozwoju dla całego środowiska, pokazuje jak wielką radość może dawać wykorzystanie najnowszych technologii – powiedział podczas gali Grand Video Awards Olaf Krynicki, rzecznik prasowy firmy Samsung.

Krzysztof Gonciarz tryumfował także w kategoriach Lifestyle („Więcej niż jedno życie”) oraz Wideotutorial („Jak zostać youtuberem [Sztuka Składania Historii]”). Wyróżnienia otrzymali również m.in.: twórcy kanału emce (w kategoriach Wideo popularnonaukowe oraz Osobowość Roku), Grupa Filmowa Darwin za film „Wielkie Konflikty – odc. 15. Noe vs Bóg” oraz Martin Stankiewicz za wideo pt. „Jak podarować radość (parodia)”.

Jury konkursu postanowiło przyznać tytuł Debiutu Roku kanałowi projektHumans, prezentującemu inspirujące historie osób wywodzących się z różnych środowisk, zaś Nagrodą Widzów uhonorowany został o. Adam Szustak - twórca kanału Langusta na palmie. Wyróżnienie to przyznano na podstawie wyników internetowego plebiscytu zorganizowanego na stronie konkursu.

- Poziom tworzonych obecnie polskich filmów internetowych nieustannie wzrasta, autorzy przywiązują coraz większą wagę do kwestii estetycznych i technologicznych, stale rozwijają swój warsztat. Jesteśmy pod wrażeniem ich zaangażowania oraz kreatywności – podkreślał Olaf Krynicki.

Podczas gali, która odbyła się w Multikinie Złote Tarasy, goście mogli obejrzeć wszystkie nagrodzone materiały w kinowej jakości obrazu i dźwięku.

Grand Video Awards to ogólnopolski konkurs twórców wideo w sieci, którego celem jest pokazanie trendów oraz docenienie polskich youtuberów, którzy odznaczają się ciekawymi, nieszablonowymi pomysłami na zachwycenie swoich subskrybentów. Miesięcznik „Press” organizując konkurs Grand Video Awards postanowił wyróżnić więc tych twórców, których materiały charakteryzują się znaczącą liczbą odtworzeń oraz ponadprzeciętną jakością. Filmy kandydatów zostały ocenione przez profesjonalne jury składające się ze specjalistów od mediów społecznościowych, fachowców z dziedziny produkcji telewizyjnej, filmowej i internetowej, ekspertów z agencji reklamowych oraz dyrektorów zarządzających uznanych marek.

Nagroda specjalna Smart TV Award ufundowana przez firmę Samsung przeznaczona jest dla twórców, których treści spełniają najwyższe standardy jakości, a więc tworzone są w rozdzielczości Ultra HD (4K). Filmy Krzysztofa Gonciarza odznaczające się niezwykłą przenikliwością oraz kunsztem, doskonale prezentują się na dużych ekranach telewizorów, np.  Samsung Smart TV, dzięki czemu widzowie mogą w pełni docenić niezwykłą dbałość autora o każdy szczegół.

(28.10.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.