Temat: szkolenia

Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Październik 12, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szkoła o. Tadeusza Rydzyka będzie uczyć sędziów i prokuratorów kontaktu z mediami

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu otrzyma zlecenie (warte 3 mln zł) od Ministerstwa Sprawiedliwości na „opracowanie i wdrożenie programów szkoleń medialnych dla pracowników sądów i prokuratury”.

Szkoła założona przez ojca Tadeusza Rydzyka wygrała konkurs resortu na usprawnienie komunikacji w wymiarze sprawiedliwości. W postępowaniu pokonała m.in. Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury, która nie spełniła wymogów ministerstwa. O wynikach postępowania poinformował serwis Bezkompromisowo.pl.
W konkursie „Opracowanie i wdrożenie programów szkoleń medialnych dla pracowników sądów i prokuratury” do rozdania było 3 mln zł (85 proc. z Europejskiego Funduszu Społecznego i 15 proc. z budżetu państwa). Ubiegający się o granty nie musieli deklarować żadnego udziału własnego.
Wpłynęło 12 wniosków. Najwięcej punktów (106 na 115 możliwych) zdobyła toruńska uczelnia i resort zdecydował, że ona otrzyma całą kwotę 3 mln zł. Jej ofertę oceniono wyżej niż m.in. Wyższą Szkołę Informatyki Zarządzania i Administracji w Warszawie czy Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu. Kryteriów konkursu nie spełniła Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury.
Do zadań Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej należy przygotowanie rzeczników prasowych i pracowników biur prasowych sądów i prokuratur, do pełnienia swoich funkcji, przygotowanie prezesów sądów i szefów prokuratur do kontaktu z mediami. Przeprowadzi ona szkolenia medialne dla co najmniej ośmiuset uczestników.

(GK, 12.10.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.