Temat: książki

Dział: PRASA

Dodano: Październik 02, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Debiutantka Bronka Nowicka zdobyła Nagrodę Literacką Nike

Bronka Nowicka zdobyła Nagrodę Literacką Nike

Zwyciężczynią 20. edycji Literackiej Nagrody Nike została scenarzystka i reżyserka Bronka Nowicka za książkę „Nakarmić kamień” (Biuro Literackie). Jest to debiut literacki autorki.

„Nakarmić kamień” to cykl 44 poematów prozą. Odbierając nagrodę, Bronka Nowicka podkreśliła, że jest ona dla niej ogromnym zobowiązaniem. „To obowiązek odpowiedzialności za słowo” – dodała.
W finale znalazło się siedmiu laureatów, w tym trzech debiutantów. Wśród finalistów byli także: Magdalena Grzebałkowska „1945. Wojna i pokój” (Agora), Renata Lis „W lodach Prowansji. Bunin na wygnaniu” (Sic!), Piotr Matywiecki „Którędy na zawsze” (Wydawnictwo Literackie), Weronika Murek „Uprawa roślin południowych metodą Miczurina” (Czarne), Maciej Płaza „Skoruń” (W.A.B.), Ziemowit Szczerek „Tatuaż z tryzubem” (Czarne). Zwyciężczyni otrzymała 100 tys. zł i statuetkę Nike. Fundatorami nagrody są "Gazeta Wyborcza" (Agora) i Fundacja Agory. Nagroda Literacka Nike przyznawana jest od 1997 roku.

(IKO, 02.10.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.