Temat: wyniki finansowe

Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 29, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Po latach strat wydawca "W Sieci" ma ponad 12 mln zł zysku

(fot. fratria.pl)

Fratria, do której należą tygodnik „W Sieci”, miesięczniki „Gazeta Bankowa” i „W Sieci Historii” oraz serwisy internetowe wPolityce.pl, wGospodarce.pl, wSieci.pl, Gb.pl i ABCtygodnik.pl zamknęła 2015 rok zyskiem netto w wysokości 12,2 mln zł. To najlepszy wynik w historii tej firmy medialnej kontrolowanej przez senatora PiS Grzegorza Biereckiego.

Z danych złożonych w Krajowym Rejestrze Sądowym wynika, że w 2015 roku spółka Fratria miała 31,3 mln zł przychodu i aż 12,2 mln zł zysku netto. Rok wcześniej jej przychód wyniósł 25,7 mln zł, a zysk netto 244 tys. zł. W 2013 roku przy 22,8 mln zł przychodu wydawnictwo przyniosło 1,8 mln zł straty, a w 2012 roku 0,7 mln zł straty.
- Na wyższe obroty w 2015 roku wpływ miało powstanie tygodnika "ABC", a dobry wynik to efekt walki z kosztami - mówi Tomasz Przybek, który był prezesem Fratrii do końca ub.r. Tygodnik "ABC" spółka wydawała od kwietnia 2015, ale tylko przez rok. Przybeka na stanowisku prezesa zastąpił Romuald Orzeł. Członkiem zarządu jest Michał Karnowski.
Z danych KRS wynika, że 50,3 proc. udziałów we Fratrii ma spółka jawna Spółdzielczy Instytut Narodowy G. Bierecki, 28 proc. należy do wywodzącej się ze SKOK spółki Apella SA, a 16,2 proc. do Jacka Karnowskiego, redaktora naczelnego tygodnika "W Sieci".

(IKO, GK, 29.09.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.