Temat: film

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 25, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezes TVP przyznał własną nagrodę filmowi "Wołyń"

Jacek Kurski ustanowił i od razu przyznał Nagrodę Specjalną Prezesa TVP filmowi "Wołyń", którego reżyserem jest Wojciech Smarzowski. Na Festiwalu Filmowym w Gdyni produkcja ta została nagrodzona za zdjęcia, charakteryzację i debiut aktorski, ale Złote Lwy przyznano „Ostatniej Rodzinie” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego, a Srebrne Lwy - „Jestem mordercą” Macieja Pieprzycy.

Po zakończeniu gali, w kuluarach Teatru Muzycznego w Gdyni, prezes TVP Jacek Kurski oświadczył, że przyznał „Wołyniowi” Nagrodę Specjalną Prezesa TVP w wysokości 100 tys. zł. Jego zdaniem to najlepszy film nie tylko tegorocznego Festiwalu, ale ostatnich lat. O przyznaniu tej nagrody i jej wręczeniu, które miało nastąpić po gali, poinformowała ze sceny prowadząca uroczystość wręczenia Aleksandra Rosiak. Wojciech Smarzowski jednak nagrody po gali nie przyjął. Jacek Kurski poinformował dziennikarzy, że reżyser "zgodził się przyjąć nagrodę we wtorek".

(25.09.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 25, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Małgorzata Raczyńska-Weinsberg może dołączyć do finalistów konkursu na prezesa TVP

Małgorzata Raczyńska prowadziła w internecie swoją telewizję i pracowała w TV PiS (fot. YouTube)

W konkursie na prezesa Telewizji Polskiej odwołanie złożyła była szefowa TVP 1 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg, która nie została zakwalifikowana do trzeciego etapu.

"Odwołanie złożyła pani Małgorzata Raczyńska. Decyzja większości w sprawie jej nieprzepuszczenia do trzeciego etapu była w moim głębokim przekonaniu decyzją niesłuszną i niesprawiedliwą" - powiedział w niedzielę, 25 września br. przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański na konferencji prasowej w Toruniu. Szef RMN wraz Joanną Lichocką głosował, aby Raczyńska-Weinsberg była dopuszczona do finałowego etapu konkursu i mogła wziąć udział w tzw. wysłuchaniach, ale od głosu wstrzymała się trzecia przedstawicielka PiS w RMN Elżbieta Kruk i dlatego kandydatura Raczyńskiej-Weinsberg przepadła.
"Jej kompetencje są bardzo wysokie, potwierdzone jej dyrektorowaniem w Programie Pierwszym TVP. Jej dyrektorowanie przyniosło wtedy wiele sukcesów. Wystarczy sięgnąć do opracowań w pismach branżowych i statystyk oglądalności telewizji w tamtym czasie. Myślę, że ona powinna być dopuszczona do finału, ale czy będzie - nie wiem. Decyzja zapadnie na kolejnym posiedzeniu Rady, czyli prawdopodobnie 6 października" - podkreślił Czabański.
Decyzją RMN do trzeciego etapu konkursu zastali zakwalifikowani: obecny prezes TVP Jacek Kurski, dyrektor TV Biełsat Agnieszka Romaszewska-Guzy, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztof Skowroński oraz reżyser Bogdan Czajkowski.
Wysłuchania publiczne kandydatów na prezesa TVP odbędą się prawdopodobnie 7 października.
Zaraz po wyłonieniu prezesa TVP ma być ogłoszony konkurs na prezesa Polskiego Radia. Po nowym roku obędą się konkursy w rozgłośniach regionalnych.

(PAP, 25.09.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo