Temat: szkolenia

Dział: WARSZTAT

Dodano: Wrzesień 15, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jak bezpiecznie zarządzać informacją w pracy dziennikarza

Fundacja Panoptykon organizuje dla dziennikarzy bezpłatne szkolenie z bezpiecznego zarządzania informacją. Odbędzie się ono 30 września br. w Warszawie.

W przypadku tego szkolenia nie chodzi tylko o zasady ochrony źródeł czy techniczne sposoby zabezpieczenia danych, ale przede wszystkim o umiejętność oceny ryzyka związanego z zarządzaniem informacją i samodzielnego dobrania narzędzi technicznych do własnych potrzeb.

W pierwszym bloku szkolenia będą omawiane zagrożenia związane z przechwyceniem treści komunikacji lub metadanych i praktyczne metody, jakimi można się przed
tymi zagrożeniami uchronić. 

W drugim bloku będzie o tym dlaczego dziennikarz musi chronić źródła informacji i
szczegółowo zostaną omówione dobre i złe praktyki komunikacyjne.

W trzecim bloku uczestnicy szkolenia dowiedzą się w jaki sposób nierozważne publikowanie informacji w internecie może podważyć wiarygodność dziennikarza lub narazić jego źródło. Będzie też o dobrych praktykach do zastosowania w mediach
społecznościowych.

Czwarty blok będzie poświęcony urządzeniom, z którymi typowy dziennikarz się nie rozstaje: laptopem i telefonem. Będzie o tym, jak wybrać, zabezpieczyć i gdzie przechowywać urządzenie do przetwarzania poufnych lub wrażliwych danych, w jaki sposób przechowywać takie informacje oraz jak je skutecznie usunąć.

Szkolenie będą prowadzić: Beata Biel – była dziennikarka, reżyserka dokumentalna, trenerka, współpracowniczka Google News Lab; Wojciech Bogusz – ekspert w zakresie bezpieczeństwa w sieci, trener związany z organizacją Front Line Defenders, szkoli aktywistów i obrońców praw człowieka w rejonach szczególnie narażonych na niebezpieczeństwa; Katarzyna Szymielewicz – ekspertka w zakresie prawnych aspektów ochrony informacji, prezeska Fundacji Panoptykon.

Więcej informacjo o szkoleniu na stronie Fundacji Panoptykon.

 

(15.09.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.