Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 30, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarł portrecista Andrzej Georgiew

W poniedziałek 29 sierpnia br. w wieku 53 lat zmarł Andrzej Georgiew - portrecista aktorów, pisarzy, muzyków, celebrytów oraz ludzi biznesu.

Tak o zmarłym fotografie napisano w serwisie Fotopolis.pl: "Pasjonat archaicznych miechowych kamer, wiekowych obiektywów i srebrowej fotografii. Na kartach historii polskiej fotografii zapisał się jako wybitny portrecista. W swoim dorobku zawarł fotografie znanych aktorów, pisarzy, muzyków czy też współczesnych celebrytów i ludzi biznesu".
Andrzej Georgiew na stałe współpracował z Teatrem Narodowym w Warszawie. Jego prace publikowały liczne wydawnictwa książkowe, prasowe i fonograficzne.

(GK, 30.08.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Temat: Grand Press Photo

Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 30, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

To nie był wandal! Zdjęcie wystawy Grand Press Photo uszkodził wiatr

Zdjęcie Roku uległo zniszczeniu, bo przewrócił je wiatr

W poniedziałek (29 sierpnia br.) wieczorem na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania otworzyliśmy wystawę najlepszych fotografii prasowych konkursu Grand Press Photo 2016. We wtorek rano otrzymaliśmy informację, że ekspozytor ze Zdjęciem Roku przedstawiającym uchodźców stoi, ale został uszkodzony. Wszystko wskazywało na akt wandalizmu, bo tylko ta jedna z 14 tablic została zniszczona.

Press

Po naszej informacji o zniszczeniu zdjęcia skontaktował się z nami zastępca dyrektora ds. komunikacji społecznej w gabinecie prezydenta miasta Poznania Tomasz Lisiecki - poinformował, że nie był to akt wandalizmu. Po uważanym przejrzeniu miejskiego monitoringu okazało się, że ekspozycja została przewrócona przez wiatr, co było przyczyną uszkodzenia zdjęcia.

– Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania jest pod stałą kontrolą miejskich strażników. To daje gwarancję, że prezentowane na wystawie świetne fotografie są pod dobrą ochroną – mówi Tomasz Lisiecki.

Na pokonkursowej wystawie w Poznaniu prezentowanych jest 59 pojedynczych prac i 11 fotoreportaży. Pokazują m.in. dramat uchodźców przybywających do Europy, Paryż po zamachach terrorystycznych, Polskę w czasie kampanii wyborczej.

Zdjęcie Roku autorstwa Dawida Zielińskiego („Kontakt”) przedstawia migrantów i uchodźców opuszczających port w Pireusie w Grecji. – Nadzieja, rozpacz, chaos. Cała historia została opowiedziana w tej jednej fotografii, co jest prawdziwym osiągnięciem – mówił Kadir van Lohuizen, przewodniczący Grand Press Photo 2016.

Wystawa w Poznaniu będzie prezentowana do 14 września br.

Partnerem wystawy jest Miasto Poznań. Patroni medialni to: "Gazeta Wyborcza Poznań", Telewizja WTK, epoznan.pl.

Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo organizuje od 2005 roku magazyn „Press”. Celem konkursu jest promowanie polskiej fotografii prasowej i podnoszenie jej jakości.

(30.08.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.