Temat: Igrzyska w Rio

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 19, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mecze siatkarzy były najchętniej oglądanymi transmisjami przed ostatnim weekendem igrzysk

Przed ostatnim weekendem Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro najwięcej widzów zgromadziła transmisja meczu polskich siatkarzy z Argentyną. Wśród hitów znalazła się też transmisja z zawodów w rzucie młotem, w których Anita Włodarczyk zdobyła złoty medal.

W pierwszej piątce najchętniej oglądanych transmisji z Rio aż cztery pozycje to mecze siatkarzy. 11 sierpnia spotkanie naszej reprezentacji z siatkarzami Argentyny oglądało w TVP 1 średnio 4,47 mln widzów (31,92 proc. udziału w rynku), a 17 sierpnia 4,35 mln osób przyciągnął do Jedynki ćwierćfinałowy mecz, w którym reprezentacja USA wyeliminowała Polaków z dalszych rozgrywek (34,35 proc. udziału). Trzecie miejsce wśród transmisji z największą widownią zajął mecz polskich siatkarzy rozegrany 13 sierpnia z Rosją – 4,07 mln widzów (32,50 proc. udziału; TVP 1). Na czwartej pozycji znalazła się transmisja z rzutu młotem – dyscypliny, w której mistrzynią olimpijską została Anita Włodarczyk. 15 sierpnia oglądało ją w Jedynce 3,59 mln widzów (34,24 proc. udziału). Pierwszą piątkę zamyka rozegrany tego samego dnia mecz polskich siatkarzy z Kubą – 3,27 mln widzów (27,80 proc. udziału).

Wśród dziesięciu najpopularniejszych transmisji znalazły się jeszcze pokazywane w TVP 2: mecz piłki ręcznej Polska - Egipt – 2,80 mln widzów (31,22 proc. udziału), zmagania lekkoatletów – 2,64 mln (33,86 proc.), mecz polskich szczypiornistów ze Słowenią - 2,58 mln (25,62 proc.) i z Niemcami – 2,38 mln (27,54 proc.) oraz wioślarstwo kobiet – 2,29 mln (29,17 proc.), w którym 11 sierpnia polska dwójka podwójna - Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj - wywalczyła złoto.
Igrzyska w Brazylii zaczęły się w piątek 5 sierpnia i potrwają do niedzieli 21 sierpnia. Szanse na medal mają jeszcze polscy szczypiorniści, którzy weszli do półfinału.

Dane: Nielsen Audience Measurement.

(RUT, 19.08.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 19, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Barbara Kurdej-Szatan poprowadzi "The Voice of Poland" w TVP 2

Trenerzy siódmej edycji "The Voice of Poland" (fot. TVP)

W siódmej edycji emitowanego w TVP 2 programu rozrywkowego "The Voice of Poland" wśród prowadzących znajdzie się Barbara Kurdej-Szatan.

Barbara Kurdej-Szatan dołączy do prowadzących talent show Tomasza Kammela i Macieja Musiała na etapie odcinków na żywo. Ostatnio prowadziła w Dwójce program rozrywkowy "Kocham cię, Polsko", nadawany wiosną br. w tym samym paśmie, w którym od września będzie emitowany "The Voice of Poland" (soboty o 20).
Jak informowaliśmy, trenerami w siódmej edycji "The Voice of Poland" pozostaną: Maria Sadowska, Andrzej Piaseczny oraz duet Baron i Tomson, do których dołączy debiutująca w tej roli Natalia Kukulska. Nowe odcinki show będą nadawane od 3 września br. Jesienią ub.r. program gromadził w Dwójce średnio 2,17 mln widzów (dane Nielsen Audience Measurement).

(RUT, 19.08.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo