Temat: Igrzyska w Rio

Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 17, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ekipa Polskakadra.tv apeluje na Facebooku o pieniądze na powrót z Rio

Przemysław Kaliski prosi widzów o pomoc finansową na Facebooku

Serwis sportowy Polskakadra.tv zaapelował do widzów o wsparcie finansowe dla swoich reporterów relacjonujących Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Tarapaty finansowe tłumaczy nagłym wycofaniem się sponsora.

„Przed chwilą otrzymaliśmy informację z kraju, że partner, dla którego wykonywaliśmy kontent z igrzysk wycofuje się. Jest to związane z aferą dopingową, która dotyczy polskiej reprezentacji” - mówi Przemysław Kaliski w nagraniu wideo opublikowanym w niedzielę 14 sierpnia br. na profilu Polska Kadra TV na Facebooku. Wraz z bratem Jakubem prowadzi on serwis Polskakadra.tv. Obaj są teraz w Rio de Janeiro. W wideo mówi, że nie mają za co wrócić do kraju. Jednak w rozmowie z "Presserwisem" tłumaczy, że powrotne bilety lotnicze już mają kupione, ale brakuje im pieniędzy na ostatni tydzień relacjonowania igrzysk.

Polskakadra.tv nie podaje nazwy sponsora, który wycofał się ze współpracy. - Nie możemy tego ujawnić, ponieważ w umowie był zapis o poufności – tłumaczy Przemysław Kaliski. Jeszcze we wtorek 16 sierpnia na głównej stronie serwisu emitowany był baner promujący firmę Tauron. Kaliski zaznacza, że to nie jest jednak sponsor ich wyjazdu, a współpracę z tą firmą określa jako "bardzo dobrą".

- Długo zastanawiałem się, czy apelować do widzów o wsparcie finansowe, ponieważ nigdy nikogo o nic nie prosiliśmy. Nagrałem to, aby ludzie mieli świadomość, że takie rzeczy się dzieją. Czujemy się oszukani. Wykonaliśmy 58 proc. umowy, za które wystawimy fakturę, ale pozostałe kilkanaście tysięcy złotych musimy pokryć z własnych środków – mówi Przemysław Kaliski.

Na apel Polskiej Kadry TV zareagowali już pierwsi widzowie. Do wtorku 16 sierpnia udało się uzbierać około 1,5 tys. zł.

Serwis Polskakadra.tv działa od 2012 roku. Z braćmi Kaliskimi współpracują dwie osoby. "Media mainstreamowe zajmują się dyscyplinami, które przynoszą oglądalność. My pokazujemy dyscypliny, w których nasi reprezentanci odnoszą międzynarodowe sukcesy" - napisano na stronie serwisu.

(IKO, 17.08.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: Igrzyska w Rio

Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 18, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Serwis Gawker zmienił właściciela

Koncern medialny Univision przejął kontrolę nad znajdującym się w stanie upadłości plotkarskim serwisem internetowym Gawker.

Kwota transakcji wynosi 135 mln dol. O zakup serwisu ubiegał się też internetowy magnat Ziff Davis. Gawker w czerwcu br. ogłosił upadłość. Ta decyzja była konsekwencją przegranego procesu dotyczącego publikacji sekstaśmy z udziałem popularnego zapaśnika i aktora Hulka Hogana. W marcu br. sąd zdecydował, że właściciele serwisu Gawker muszą zapłacić celebrycie 140 mln dol.

(LL, 18.08.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY