Temat: Igrzyska w Rio

Dział: PERSONALIA

Dodano: Sierpień 09, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Michał Pol attaché prasowym polskich paraolimpijczyków

Marcin Jaskółka, specjalista ds. promocji w Polskim Komitecie Paraolimpijskim, i Michał Pol, redaktor naczelny "Przeglądu Sportowego" (fot. materiały prasowe)

Michał Pol, redaktor naczelny "Przeglądu Sportowego" i serwisów sportowych Grupy Onet-RASP, został attaché prasowym polskiej reprezentacji, która od 7 do 18 września br. będzie uczestniczyć w Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro.

- Nigdy jeszcze nie stałem po tej stronie barykady, ale liczę, że na coś przydadzą się moje doświadczenia korespondenta zdobyte podczas obsługi pięciu igrzysk olimpijskich. To dla mnie zaszczyt, że będę mógł wspierać tak wspaniałych sportowców jak nasi paraolimpijczycy w kontaktach z polskimi i zagranicznymi mediami - deklaruje Michał Pol. Jako attaché prasowy będzie również opisywać kulisy zmagań niepełnosprawnych sportowców w mediach społecznościowych, na łamach "Przeglądu Sportowego" i w Onecie.
- Michał Pol jest bardzo rozpoznawalną postacią w środowisku dziennikarzy sportowych. Dzięki niemu sport paraolimpijski zyska wizerunkowo - mówi Marcin Jaskółka, specjalista ds. promocji w Polskim Komitecie Paraolimpijskim.
Attaché prasowym polskiej reprezentacji olimpijskiej sportowców pełnosprawnych jest Henryk Urbaś, dziennikarz Polskiego Radia.

(MAC, 09.08.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: telewizja

Dział: PERSONALIA

Dodano: Sierpień 09, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sławomir Zieliński odchodzi z biura programowego TVP

Sławomir Zieliński - do połowy lutego br. dyrektor biura programowego Telewizji Polskiej, a później jego pracownik – rozstaje się z TVP.

Sławomir Zieliński nie chce komentować sprawy. Wczoraj był ostatni dzień w pracy. - Udaję się na urlop, który będzie dłuższy niż zwykle – tylko tyle mówi Zieliński. Z kolei biuro prasowe telewizji informuje, że „Sławomir Zieliński rozstaje się z firmą na mocy porozumienia stron z ostatnim dniem września”.
Sławomir Zieliński od kwietnia 2013 roku był dyrektorem biura koordynacji programowej TVP. W lutym br. prezes TVP Jacek Kurski odwołał go ze stanowiska, ale Zieliński pozostał w biurze programowym jako główny specjalista. W latach 2011-2013 był zastępcą dyrektora TVP Polonia. W latach 2007-2009 był dyrektorem programowym śląskiego kanału TVS. W latach 1998-2004 był dyrektorem TVP 1, a potem pracował w TVP 3 (poprzednik TVP Info), m.in. jako kierownik redakcji filmowej. W latach 1980-1989 pracował w Polskim Radiu, w tym przez siedem lat jako zastępca dyrektora Programu III. Prowadził programy radiowe i telewizyjne: "Radiokurier", "Zapraszamy do Trójki", "Teleexpress" i "Panoramę".
W poniedziałkowym wydaniu „W Sieci” Robert Mazurek i Igor Zalewski zasugerowali w swojej rubryce, że prezes TVP Jacek Kurski po próbie odwołania go przez Radę Mediów Narodowych „zgodził się wywalić z biura programowego Sławka Zielińskiego” i „efektem wielkiego zamachu na Kurę będzie pogonienie” jedynego człowieka, który „ma pojęcie o telewizji”. Wspomnieli też, że Kurski „niczym niepodległości” bronił obecnej dyrektor biura programowego Joanny Klimek, oraz że „pod presją Kaczora zgodził się pozbyć Bortkiewicza, ale nie powiedział kiedy”. Stanisław Bortkiewicz jest dyrektorem biura spraw korporacyjnych i autorem niewprowadzonej jeszcze w życie reformy organizacyjnej TVP. Pogłoski o naciskach części środowisk prawicowych na jego odwołanie pojawiały się jeszcze przed powstaniem Rady Mediów Narodowych.
Z biura prasowego TVP nie otrzymaliśmy wczoraj odpowiedzi na pytanie o powód odejścia Sławomira Zielińskiego ani czy ma ono związek z odwołaniem Jacka Kurskiego przez RMN. Bez odpowiedzi pozostało też pytanie, czy dyrektor biura spraw korporacyjnych Stanisław Bortkiewicz rzeczywiście rozstanie się z TVP, jak przewidują Mazurek i Zalewski.

(RUT, 09.08.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.