Temat: książki

Dział: WIDEO

Dodano: Sierpień 04, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Zimoch po rozstaniu z Polskim Radiem napisał książkę. Co w niej jest?

3 sierpnia w Business Link na Stadionie Narodowym PGE w Warszawie odbyła się premiera książki „Mówi Tomasz Zimoch. Panie...kończ Pan ten mecz” (Fabuła Fraza). Jej autorami są Tomasz Zimoch i Anna Bogusz.

Tomasz Zimoch to jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów radiowych. Autor niespotykanych porównań i wyjątkowo emocjonujących komentarzy. Relacjonował zmagania sportowców z najważniejszych światowych imprez. W 2009 roku doceniony przez kapitułę Złotego Mikrofonu za „wiedzę i emocje, które pozwalają zobaczyć świat sportu”. Zdobywca tytułu Mistrza Mowy Polskiej. Jest prawnikiem z wykształcenia i ma własne zdanie. Kilka miesięcy przed Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w Rio odszedł z Polskiego Radia (po 38 latach pracy). Książka „Mówi Tomasz Zimoch. Panie... kończ Pan ten mecz” rozpoczyna się opowieścią o kulisach zwolnienia. Jednak rozmowa prowadzona przez Annę Bogusz dotyka miłości do radia i sportu. 
Anna Bogusz w pracy dziennikarskiej zajmuje się głównie newsami i polityką. W latach 90. dziennikarka Polskiej Agencji Prasowej, później publicystka tygodników „Wprost”,  „Newsweek Polska”, szefowa działów newsowych w „Życiu Warszawy”, „Super Ekspressie” i „Dzienniku. Polska. Europa. Świat”, zastępczyni redaktora naczelnego Informacyjnej Agencji Radiowej, założycielka Polskiego Radia24, członek Komisji Etyki Polskiego Radia.

Press

(04.08.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.