Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 24, 2006

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polska na Festiwalu Rose d'Or

Cztery polskie produkcje walczą o nagrody podczas Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnej Rozrywki, który odbędzie się w dniach 25-30 kwietnia w Lozannie.

Do tegorocznego konkursu zgłoszono ponad 100 produkcji z całego świata. Polskę w finale reprezentują dwa programy wyprodukowane przez Redakcję Publicystyki Kulturalnej i Rozrywki Programu TVP 1: "Rewia Sylwestrowa" w reżyserii Janusza Józefowicza (kategoria Variety) i "Co tu jest grane" w reżyserii Jacka Kęcika (kategoria Muzyka). W kategorii Arts and Special w finale znalazło się widowisko TVP 2 "Częstochowska Wiktoria", a w kategorii Telenowela o nagrodę ubiega się serial „Pierwsza miłość” produkcji ATM Grupa S.A. Zgłoszone produkcje walczą o Złotą Różę – główną nagrodę festiwalu. Nagrody zostaną przyznane w ośmiu kategoriach: Teleturniej, Komedia, Muzyka, Sitcom, Telenowela, Variety, Reality Show, Arts and Specials. Ponadto podczas festiwalu zostaną wręczone Nagroda Dziennikarza i Nagroda Specjalna Miasta Lozanna. Festiwal odbędzie się w tym roku po raz 46.

(MR, 24.04.2006)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 25, 2006

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wiosenną edycję "Załóż się" ogląda mniej widzów

Wiosenna edycja programu "Załóż się" w TVP 2 cieszy się mniejszym zainteresowaniem, niż na jesieni. Nadal jednak ma większą widownię niż to samo pasmo przed rokiem.

Najnowszą edycję teleturnieju ogląda średnio 3 mln widzów (8,4 proc. widowni), co daje TVP 2 średnio 19,6 proc. udziałów w rynku. Pierwsza, jesienna edycja programu miała lepsze wyniki. Oglądało ją średnio 3,6 mln widzów (10,1 proc.), a udziały w rynku przekraczały 24 proc. Wciąż jednak wyniki ”Załóż się” są lepsze od tych, które TVP 2 miała przed rokiem – wtedy piątkowe pasmo między 20 a 21.50 przyciągało przed ekrany średnio 2,6 mln widzów (7,37 proc.), co dawało stacji udziały rzędu 16,4 proc. (wszystkie dane: AGB Nielsen Media Research). Teleturniej ”Załóż się” jest emitowany w piątki o 20. Prowadzą go Anna Popek i Piotr Szwedes.

(ASA, 25.04.2006)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.