Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Sierpień 01, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radiowa Jedynka miała problemy z obsługą Światowych Dni Młodzieży

W pierwszym dniu pobytu papieża Franciszka w Polsce radiowa Jedynka musiała się posiłkować na antenie sygnałem Telewizji Polskiej.

Papież Franciszek przyleciał do Polski na Światowe Dni Młodzieży. W środę 27 lipca był na Wawelu, gdzie jego przemówienia słuchali przedstawiciele władz Polski, biskupi, księża i profesorowie. Papież spotkał się też z prezydentem Andrzejem Dudą, a później z przedstawicielami Episkopatu.
Program I Polskiego Radia zamierzał nadawać własny sygnał z wydarzeń na Wawelu, ale dość szybko stacja przeszła na dźwięk z TVP Info. - Sygnał telewizyjny byliśmy zmuszeni emitować wskutek usterki technicznej – wyjaśnia Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy Polskiego Radia. - Polskie Radio, Telewizja Polska, PAP i KAI oficjalnie współpracują przy obsłudze Światowych Dni Młodzieży w Polsce. Nie potrzeba żadnych specjalnych zgód na udostępnianie dźwięku w ogóle, a w szczególności w sytuacjach awaryjnych – dodaje Kubiak.
Z naszych informacji wynika ponadto, że osób komentujących wizytę papieża na antenie Jedynki nie było w środę na stanowiskach komentatorskich na Wawelu. Przyszły bowiem za późno, by je tam wpuszczono, więc komentowały z centrum prasowego. - Nasi komentatorzy byli na miejscu – stwierdza rzecznik Polskiego Radia, pytany o przyczynę tej sytuacji. Nie uzyskaliśmy jednak odpowiedzi na pytanie, czy „na miejscu” oznacza na Wawelu.

(RUT, 01.08.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: telewizja

Dział: RADIO

Dodano: Sierpień 01, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Lisicki poprowadził "Salon polityczny Trójki" w piątek. Słuchacze krytykują stację

Słuchacze komentowali "Salon polityczny" na profilu Trójki na Facebooku

Paweł Lisicki, redaktor naczelny ”Tygodnika do Rzeczy”, który w czerwcu przestał prowadzić ”Salon polityczny Trójki” w piątki, w ostatni piątek znowu pojawił się na antenie.

Gospodarzem ”Salonu politycznego Trójki”, emitowanego o 8.13 w ramach porannego pasma ”Zapraszamy do Trójki”, Paweł Lisicki jest od marca br. Początkowo prowadził rozmowy w środy i piątki. W piątki gospodarzem "Zapraszamy do Trójki" jest Wojciech Mann, który żartobliwie i aluzyjnie przytaczał na antenie krytyczne e-maile przychodzące do Trójki w czasie wywiadów Lisickiego. W maju powiedział np.: "Słuchacz napisał, że niektórzy mogą przeprowadzać wywiady sami ze sobą. Jest to możliwe, oczywiście".
W czerwcu rzecznik prasowy Polskiego Radia Łukasz Kubiak powiedział nam, że Paweł Lisicki będzie gospodarzem "Salonu politycznego Trójki" w poniedziałki i środy. W piątek nie odpowiedział na pytania w tej sprawie.
Sam Lisicki już w czerwcu nie wykluczał jednak piątków - ze względu na sezon urlopowy. W ostatni piątek 29 lipca przeprowadził rozmowę z Markiem Jurkiem, europosłem Prawicy Rzeczpospolitej. - Nie twierdziłem, że nie będę się pojawiał w piątki – mówi Paweł Lisicki.
- Są przecież urlopy. To jest tak drobna rzecz, że nie zasługuje na komentarz – uważa dyrektor Programu III Adam Hlebowicz.
Innego zdania byli słuchacze, którzy na gorąco komentowali wywiad Lisickiego na profilu Trójki na Facebooku. "Lisicki na antenie?! Miało go w piątki nie być! :/ W moim domu ten pan nie będzie gościć" – pisano na przykład. Były się też słowa otuchy pod adresem prowadzącego "Zapraszamy do Trójki" Wojciecha Manna: "Niech się pan trzyma, panie Wojtku", "podziwiam Pana Wojciecha, że On to wytrzymuje".
Kiedy Paweł Lisicki skończył rozmowę, Mann powiedział, że słuchacze zwracają uwagę, iż na antenie był utwór niepasujący do programu. Mann stwierdził, że nie miał na to wpływu i jako "coś od siebie” puścił piosenkę.

(RUT, 01.08.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY