Temat: radio

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 27, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Festiwal "Dwa Brzegi" po rozstaniu z TVP sobie poradził

(fot. materiały prasowe)

W sobotę rusza 10. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" z nowym sponsorem generalnym T-Mobile i patronem medialnym TVN. W maju ze współpracy z organizatorami wydarzenia wycofały się Telewizja Polska, Polska Grupa Energetyczna i Totalizator Sportowy.

Grażyna Torbicka, dyrektor artystyczna festiwalu "Dwa Brzegi", w marcu br. po 33 latach pracy odeszła z TVP 2, gdzie prowadziła "Kocham kino". Dwa miesiące później ze współpracy z organizatorami festiwalu wycofały się TVP, PGE i Totalizator Sportowy. Media informowały, że kolejna edycja festiwalu może się nie odbyć.
Na wsparcie wydarzenia jako sponsor generalny zdecydował się jednak operator T-Mobile, a jako partner medialny - TVN. - Na razie współpraca z TVN, TVN 24 i T-Mobile jest doraźna. Po festiwalu będą prowadzone rozmowy na temat współpracy wieloletniej - mówi Paulina Litwinow, dyrektor marketingu i promocji festiwalu. Nie podaje kwot, jakie organizatorzy otrzymali od sponsorów (są to też, m.in.: Bank Pekao, Black Red White, Perła).

- Zdecydowaliśmy się na wsparcie festiwalu "Dwa Brzegi", bo wpisuje się to w naszą strategię sponsoringu kultury - tłumaczy Piotr Żaczko, główny specjalista ds. komunikacji korporacyjnej w T-Mobile. Operator jest też sponsorem tytularnym m.in. festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty.

Jak TVN będzie relacjonował wydarzenie? - W ramach patronatu medialnego nad tegoroczną edycją Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" TVN SA będzie relacjonować wydarzenie na antenach TVN, TVN 24 i TVN Fabuła. Podczas festiwalu, a dokładnie 4 sierpnia o godzinie 14, odbędzie się też specjalny panel dyskusyjny pod tytułem "Serial czy film?", w którym wezmą udział gwiazdy i producenci TVN - wyjaśnia Joanna Górska, szef zespołu PR Grupy TVN. Partnerami medialnymi są też m.in. RMF FM, AMS, "Zwierciadło" i "Polityka".

Organizatorzy wydarzenia to: Stowarzyszenie Dwa Brzegi, Gmina Janowiec i Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym. 10. Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" odbędzie się w dniach 30 lipca – 7 sierpnia br. w Kazimierzu Dolnym.

(DR, 27.07.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 27, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT ukarała TV Puls za sceny przemocy i seksu

Kadr z filmu "Savages: ponad bezprawiem"

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na Telewizję Puls 50 tys. zł kary za wyemitowanie w paśmie o godz. 20 filmu zawierającego „drastyczne sceny przemocy oraz naturalistyczne sceny seksu”.

Chodzi o film pt. "Savages: ponad bezprawiem" w reżyserii Olivera Stone'a, wyemitowany w TV Puls 15 listopada ub.r. Krajowa Rada otrzymała skargę od telewidza i przeanalizowała film, stwierdzając, że nadawca niewłaściwie zakwalifikował go do kategorii wiekowej od lat 16 i w związku z tym wyemitował o zbyt wczesnej porze. Jak czytamy w uzasadnieniu decyzji o karze, film zawiera liczne sceny przemocy (m.in. podrzynanie gardła, strzał w tył głowy z widocznym wylewającym się mózgiem, podpalenie żywcem) oraz naturalistyczne sceny seksu, także w trójkącie, gwałt. Co więcej, regulator wytknął nadawcy, że bohaterowie filmu, „z którymi widz cały czas się utożsamia, to handlarze marihuaną”, niemający skrupułów.
Telewizja Puls rozważa odwołanie od decyzji Krajowej Rady.

(RUT, 27.07.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo