Temat: Igrzyska w Rio

Dział: RADIO

Dodano: Lipiec 22, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie Radio wysyła do Rio 12-osobową ekipę

Polskie Radio wysyła 12-osobową ekipę do Rio de Janeiro na Letnie Igrzyska Olimpijskie. Zawody odbędą się 5-21 sierpnia br.

Dla Jedynki relacje przygotowywać mają: Cezary Gurjew, Andrzej Janisz, Rafał Bała, Krzysztof Kuzak (wszyscy Polskie Radio), Tadeusz Kwaśniak (Radio Kraków), Marek Solecki (Radio Kraków), Artur Dyczewski (Radio Szczecin) i Krzysztof Klepczyński (Radio Katowice). Trójka będzie mieć w Brazylii Michała Gąsiorowskiego i Tomasza Gorazdowskiego. Inżynierami dźwięku będą Michał Jakubik i Krzysztof Sagan.
– Mamy już zamówione stanowiska komentatorskie na część konkurencji, między innymi na stadionie lekkoatletycznym, pływalni, turniejach siatkarzy i piłkarzy ręcznych, a także na stadionie na ceremonii otwarcia i zamknięcia – wymienia Michał Gąsiorowski, zastępca szefa naczelnej redakcji sportowej Polskiego Radia. – Będziemy się łączyć w zależności od rozwoju wydarzeń. Będziemy mieć otwartą antenę, aby w każdej chwili się na niej pojawić, jeżeli w Rio będzie działo się coś ważnego – dodaje Gąsiorowski.
W Programie I i III nadawane będą także specjalne audycje olimpijskie. W radiowej Jedynce o 7.45 i 8.45 pojawiać się będzie "Kronika olimpijska", a codziennie między 21 a 23 blok "Prosto z Rio". W Trójce specjalne audycje planowane są w porannym i popołudniowym "Zapraszamy do Trójki".
Polskie Radio relacjonuje Igrzyska Olimpijskie nieprzerwanie od 1936 roku.

(KOZ, 22.07.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Lipiec 23, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Tok FM rozpoczęło nadawanie w Bydgoszczy i Rzeszowie

W piątek, 22 lipca br. ok. godz. 13 Radio Tok FM rozpoczęło nadawanie w Bydgoszczy i Rzeszowie na częstotliwościach odpowiednio 98,5 MHz oraz 93,6 MHz.

"Obecność w Bydgoszczy i Rzeszowie to dla nas okazja do bliższego przyjrzenia się sprawom tych miast i ich mieszkańców - we wszystkich już ponad 20 miejscowościach nadawania TOK FM staramy się być jak najbliżej lokalnych wydarzeń i angażować w najważniejsze sprawy regionu, oddając im przestrzeń na naszej antenie" - informuje Kamila Ceran, redaktor naczelna Radia Tok FM.
Po uruchomieniu nadajników w Bydgoszczy i Rzeszowie Radio Tok FM jest obecne w 22 miastach. Poprzednio - w  sierpniu 2015 roku stacja rozpoczęła nadawanie w Białymstoku i Częstochowie, a w marcu 2016 roku poszerzyła zasięg w województwie łódzkim dzięki nowemu nadajnikowi w Sieradzu. Rozgłośni można też słuchać w: Warszawie, Gorzowie Wielkopolskim, Toruniu, Elblągu, Lublinie, Kielcach, Gdyni, Wrocławiu, Opolu, Łodzi, Katowicach, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie, Płocku, Krakowie i Radomiu.
W okresie kwiecień - czerwiec br. stacja miała 1,8 proc. udziałów w czasie słuchania (dane Radio Track, MillwardBrown SMG/KRC)

(23.07.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo