Dział: IMPREZY

Dodano: Czerwiec 11, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Stefan Szczepłek prezentuje kolekcję koszulek piłkarskich w Muzeum Etnograficznym

W dniu rozpoczęcia Euro 2016 została otwarta w Muzeum Etnograficznym w Warszawie wystawa "Futbolowe Historie". To opowieść o fenomenie piłki nożnej i kibicowania. Wypełniają ją eksponaty z kolekcji dziennikarza sportowego Stefana Szczepłka, laureta pierwszej edycji Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego.

(fot. Adam Guz/Press)
(fot. Adam Guz/Press)
(fot. Adam Guz/Press)

- Połączenie futbolu z folklorem, to wygląda na szaleńczy pomysł, ale został zrealizowany - mówił podczas wernisażu wystawy "Czas świętowania" w Muzeum Etnograficznym w Warszawie Stefan Szczepłek. Prezentowane są na niej w nietypowym otoczeniu m.in. koszulki piłkarskie z przebogatej kolekcji dziennikarza "Rzeczpospolitej"). Gromadził je odwiedzając stadiony całego świata. Za każdą z nich stoi odrębna historia warta poznania.

Na otwarciu wystawy pojawili się dziennikarze - m.in. Monika Olejnik, Dariusz Tuzimek, Michał Pol, Dariusz Szpakowski, Marek Przybylik; działacze piłkarscy i sportowcy (wśród nich Irena Szewińska).

(GK, 11.06.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.