Temat: public relations

Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Maj 31, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dwie polskie agencje nagrodzone w konkursie Sabre EMEA Awards

Spośród 78 nagród w międzynarodowym konkursie dla branży public relations Sabre EMEA Awards dwie powędrowały do polskich agencji: Hill+Knowlton Strategies i Maurent PR

Gold Sabre Award za najlepszą kampanię w regionie Baltic otrzymała agencja Hill+Knowlton Strategies za „#Ocalksiazki” zrealizowaną dla Polskiej Izby Książki. Celem kampanii było m.in. pokazanie, że książki zmieniają rzeczywistość i poszerzają horyzonty. Chodziło też o zbudowanie poparcia dla Ustawy o książce, której głównym założeniem jest wprowadzenie jednolitej ceny na nowości wydawnicze przez 12 miesięcy od momentu ich wydania. Jak podaje agencja Hill+Knowton Strategies efektem czteromiesięcznej kampanii było ponad 460 publikacji na temat ustawy, których wydźwięk był w 90 proc. pozytywny.

Drugą złotą nagrodę w kategorii Przemysł i chemikalia za projekt „Przemiana: rozwój Grupy Azoty z polskiego narodowego championa do europejskiego lidera” przygotowany dla Grupy Azoty SA odebrała agencja Maurent PR.

Tytuł najlepszej agencji PR w regionie EMEA zdobyła Hill+Knowlton Strategies.

Do nagród nominowano także inne polskie agencje: MSL Group (za „Podwórka Nivei” dla Nivea/Beiersdorf i za „Projekt klub” dla Wyborowa/Pernod Ricard), Profile (za kampanię „Tworzymy atmosferę” dla Ministerstwa Środowiska), Projekt PR (za akcję „#OddajSerce”, którą zrealizowano dla Dawca.pl), Discovery Networks CEEMEA i Discovery Polska (za „Discovery’s Curious Birthday Party”).

Gala konkursu odbyła się w Berlinie.

(DR, 31.05.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: pożegnanie

Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Czerwiec 14, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarł Jacek Kalinowski - długoletni rzecznik prasowy sieci Orange

Jacek Kalinowski przez ponad 10 lat był rzecznikiem sieci komórkowej Orange. Zaczynał jako rzecznik prasowy Polskiej Telefonii Komórkowej Centertel (od 1996 roku) a później był rzecznikiem całej Grupy TP, która przekształciła się w Orange. Od 2008 roku był rzecznikiem prasowym polskiego oddziału Microsoft.

Kalinowski pracował także w biurze prasowym rządu (1992-1993), biurze prasowym Ministerstwa Finansów (1993) i agencji PR Sigma I.

(14.06.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo