Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 28, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krzysztof M. Kaźmierczak debiutuje jako powieściopiszarz (wideo)

Nowa książka Kaźmierczaka jest w sprzedaży od 25 kwietnia 2016 roku

Dziś (czwartek 28 kwietnia) o godz. 18 w Domu Dziennikarza przy ul. Foksal 3/5 odbędzie się spotaknie z Krzysztofem M. Kaźmierczakiem, dziennikarzem śledczym, autorem książki "Krótka instrukcja obsługi psa" (Zysk i S-ka Wydawnictwo). Jego książka wciąga, zachwyca i wkurza.

Jeśli ktoś nie czytał dwukrotnie już nagrodzonej „Sprawy Ziętary. Zbrodni i klęski państwa” Krzysztofa M. Kaźmierczaka i Piotra Talagi, to powinien teraz sięgnąć po powieść Kaźmierczaka, zbudowaną na wątkach wieloletniego śledztwa w sprawie śmierci poznańskiego dziennikarza. Śledztwa, w którym — z bólem trzeba to przyznać — lepiej radził sobie prywatny detektyw i koledzy dziennikarza, niż prokuratury i sąd.
 Ta książka wciąga, bo autor sprawnie żongluje wątkami, pisze z pazurem i nie daje czytelnikowi chwili oddechu. Joachim, prywatny detektyw, były „pies”, czyli policjant idzie tropem zaginionego dziennikarza, by w końcu trafić na jego morderców. Jak to się skończy dla niego?
 Ta książka przeraża, bo na początku czyta się 293 stronicowy tom, jak zwykłą powieść. Ale po chwili ogarnia człowieka groza, bo zdaje sobie sprawę, że przecież tak mogło być naprawdę. A właściwie gorzej, że prawie na pewno tak było. Czytelnik wreszcie poznaje prawdę, którą najbliżsi zabitego dziennikarza znają od lat.
 Ta książka wkurza swoim zakończeniem. Żeby  je poznać, musisz czytelników po nią sięgnąć. Dla tych emocji, zachwytu i wkurzenia – warto!
Krzysztof M. Kaźmierczak jest dziennikarze śledczym. Specjalizuje się w śledztwach historycznych. Pracował w "Gazecie Poznańskiej", "Nowym Dniu" i "Super Expressie", od 2007 roku jest dziennikarzem "Głosu Wielkopolskiego". (CP)

(28.04.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 28, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tureccy dziennikarze skazani za opublikowanie karykatury Mahometa

Wczoraj sąd w Stambule skazał dwóch tureckich dziennikarzy na karę dwóch lat więzienia za zilustrowanie artykułu karykaturą Mahometa, która pochodziła z francuskiego tygodnika satyrycznego "Charlie Hebdo".

Dziennikarze Hikmet Cetinkaya i Ceyda Karan zilustrowali artykuł w opozycyjnym dzienniku "Cumhuriyet" dwiema wersjami okładki numeru "Charlie Hebdo", na której był rysunek płaczącego Mahometa trzymającego napis "Jestem Charlie". Tureccy dziennikarze zostali oskarżeni o podżeganie do nienawiści i obrazę wartości religijnych. Bulent Utku, prawnik dziennikarzy, zapowiedział, że złoży apelację od wyroku.

(IKO, PAP, 28.04.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo