Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 28, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP 2 nie pokaże Płockiej Nocy Kabaretowej, bo dyrektor nie zna całego scenariusza

W tym roku TVP 2 nie będzie transmitować Płockiej Nocy Kabaretowej. Telewizja publiczna pokazywała ją przez siedem poprzednich lat.

W niedzielę 1 maja Płocka Noc Kabaretowa odbędzie się po raz dziesiąty. Od drugiej edycji imprezę pokazywała Dwójka. - W środę 27 kwietnia dostałem z telewizji e-mail z informacją, że transmisji nie będzie – mówi Krzysztof Grzegocki, organizator imprezy. - Nie podano żadnego powodu, nikt też ze mną na ten temat nie rozmawiał. Od wielu lat współpracuję z różnymi telewizjami, ale coś takiego zdarzyło się po raz pierwszy – dodaje.
- Stwierdziłem, że Płocka Noc Kabaretowa jest nieprzygotowana. A skoro jest w takim stanie na kilka dni przed emisją na żywo, to zdecydowałem o zdjęciu tego programu z ramówki – mówi dyrektor TVP 2 Maciej Chmiel.
Czy nie chodziło o to, że nie spodobały mu się kabaretowe żarty? - Nie podobało mi się to, że scenariusz jest niekompletny, a moje uwagi są odrzucane. Dwójka to nie jest półka, na której każdy kładzie, co uważa. Położy to, co ja uznam za właściwe – podkreśla Maciej Chmiel.
- Nigdy nie dostałem żadnych uwag od dyrektora Dwójki, nigdy nie rozmawiałem z nim przez telefon ani się z nim nie spotkałem – odpiera Krzysztof Grzegocki. - Reżyserka programu Beata Harasimowicz przekazała mi tylko uwagi co do składu występujących kabaretów, ale było to w poniedziałek 25 kwietnia, miesiąc po rozpoczęciu sprzedaży biletów, które ludzie kupują przecież na określonych artystów – dodaje.
W lutym Dwójka sparzyła się na gali rozdania Orłów, podczas której Maciej Stuhr żartował, że wręcza nagrodę aktorce „drugiego sortu” i zakończył „Miało być poważnie, a państwo mają tu polew”. - Na żartach pana Stuhra sparzył się on sam – ucina szef TVP 2.

Nowy program satyryczny w TVP Info z udziałem Wolskiego, Ziemkiewicza i Warzechy ogląda średnio 221,4 tys. widzów.

Krzysztof Grzegocki rozmawia teraz z inną telewizją (nie ujawnia jaką) o możliwości rejestracji imprezy i wyemitowania jej w późniejszym terminie. - Jeśli to się nie uda, sami nagramy Płocką Noc Kabaretową. Teraz najważniejsza jest dla mnie publiczność, która kupiła bilety. Moją rolą jest zapewnić jej rozrywkę na najwyższym poziomie. Potem porozmawiam z prawnikami o ewentualnych krokach w stosunku do TVP – zapowiada Grzegocki.

Opinia komika Krzysztofa Unruga: "Jestem zażenowany poziomem polskiego kabaretu"

(RUT, 28.04.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.