Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 28, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Konfrontacje" Przemysława Szubartowicza zdjęte z ramówki TVP Info

Program "Konfrontacje" z 24 kwietnia br. (screen z Vod.tvp.pl)

Emitowany od 2013 roku program publicystyczny "Konfrontacje" prowadzony przez Przemysława Szubartowicza został zdjęty z TVP Info.

- Zadzwonił do mnie producent, który przekazał mi, że decyzją Dawida Wildsteina mój program nie będzie już emitowany. Nic więcej nie wiem i w to nie wnikam, mieli do tego prawo. Dziwię się, że tak długo mój program był emitowany, czuję ulgę, nie muszę już się tłumaczyć ludziom, gdy pytają, co jeszcze robię w TVP - mówi Szubartowicz. Z Dawidem Wildsteinem, kierownikiem redakcji publicystyki TAI, nie udało się nam wczoraj skontaktować. Samuel Pereira, zastępca kierownika redakcji publicystyki TAI, odesłał nas do biura prasowego TVP, które nie odpowiedziało nam, jaki program pojawi się w miejsce "Konfrontacji" i dlaczego zrezygnowano z tego formatu.
"Konfrontacje" emitowane były od 2013 roku, ostatnio w niedziele o 19.30. Program miał formę wywiadu Szubartowicza z ekspertem - od momentu przyjścia nowych władz do TVP program dotyczył spraw zagranicznych. Ostatni odcinek wyemitowany został 24 kwietnia br. Gościem była Renata Siuda-Ambroziak, a rozmowa dotyczyła sytuacji politycznej w Brazylii.
Przemysław Szubartowicz z TVP związany był od 2008 roku, prowadził m.in. "Pryzmat" w TVP 1 i "Gorący temat" w TVP 2. W marcu br. Szubartowicz złożył wypowiedzenie w Polskim Radiu, gdzie od połowy stycznia br. był odsunięty od prowadzenia programów. W Programie I Polskiego Radia pracował od 2009 roku.

(JM, 28.04.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 28, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP 2 nie pokaże Płockiej Nocy Kabaretowej, bo dyrektor nie zna całego scenariusza

W tym roku TVP 2 nie będzie transmitować Płockiej Nocy Kabaretowej. Telewizja publiczna pokazywała ją przez siedem poprzednich lat.

W niedzielę 1 maja Płocka Noc Kabaretowa odbędzie się po raz dziesiąty. Od drugiej edycji imprezę pokazywała Dwójka. - W środę 27 kwietnia dostałem z telewizji e-mail z informacją, że transmisji nie będzie – mówi Krzysztof Grzegocki, organizator imprezy. - Nie podano żadnego powodu, nikt też ze mną na ten temat nie rozmawiał. Od wielu lat współpracuję z różnymi telewizjami, ale coś takiego zdarzyło się po raz pierwszy – dodaje.
- Stwierdziłem, że Płocka Noc Kabaretowa jest nieprzygotowana. A skoro jest w takim stanie na kilka dni przed emisją na żywo, to zdecydowałem o zdjęciu tego programu z ramówki – mówi dyrektor TVP 2 Maciej Chmiel.
Czy nie chodziło o to, że nie spodobały mu się kabaretowe żarty? - Nie podobało mi się to, że scenariusz jest niekompletny, a moje uwagi są odrzucane. Dwójka to nie jest półka, na której każdy kładzie, co uważa. Położy to, co ja uznam za właściwe – podkreśla Maciej Chmiel.
- Nigdy nie dostałem żadnych uwag od dyrektora Dwójki, nigdy nie rozmawiałem z nim przez telefon ani się z nim nie spotkałem – odpiera Krzysztof Grzegocki. - Reżyserka programu Beata Harasimowicz przekazała mi tylko uwagi co do składu występujących kabaretów, ale było to w poniedziałek 25 kwietnia, miesiąc po rozpoczęciu sprzedaży biletów, które ludzie kupują przecież na określonych artystów – dodaje.
W lutym Dwójka sparzyła się na gali rozdania Orłów, podczas której Maciej Stuhr żartował, że wręcza nagrodę aktorce „drugiego sortu” i zakończył „Miało być poważnie, a państwo mają tu polew”. - Na żartach pana Stuhra sparzył się on sam – ucina szef TVP 2.

Nowy program satyryczny w TVP Info z udziałem Wolskiego, Ziemkiewicza i Warzechy ogląda średnio 221,4 tys. widzów.

Krzysztof Grzegocki rozmawia teraz z inną telewizją (nie ujawnia jaką) o możliwości rejestracji imprezy i wyemitowania jej w późniejszym terminie. - Jeśli to się nie uda, sami nagramy Płocką Noc Kabaretową. Teraz najważniejsza jest dla mnie publiczność, która kupiła bilety. Moją rolą jest zapewnić jej rozrywkę na najwyższym poziomie. Potem porozmawiam z prawnikami o ewentualnych krokach w stosunku do TVP – zapowiada Grzegocki.

Opinia komika Krzysztofa Unruga: "Jestem zażenowany poziomem polskiego kabaretu"

(RUT, 28.04.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.