Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 21, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marcin Palade nie jest już członkiem zarządu Polskiego Radia

.

Marcin Palade, członek zarządu Polskiego Radia, został odwołany ze stanowiska.

Marcin Palade poinformował o tym na Twitterze.

Marcin Palade wszedł do zarządu Polskiego Radia z rekomendacji klubu Kukiz'15. Pracownicy radia spekulują, że jego dymisja jest związana z tym, że większość posłów tego klubu nie wzięła udziału w głosowaniu nad wyborem na sędziego Trybunału Konstytucyjnego kandydata PiS Zbigniewa Jędrzejewskiego (spośród siedmiu, którzy oddali głos, sześciu się wstrzymało).
Marcin Palade w zarządzie radia zasiadał od 8 stycznia br. Podlegały mu: pion handlowy, archiwum i administracja. Według naszych informacji, w ostatnich dniach stracił już nadzór nad agencją reklamy, która znalazła się w kompetencjach innego członka zarządu – Jerzego Kłosińskiego.
Od lipca 2006 roku do października 2008 roku był prezesem Radia Opole (ze stanowiska odwołała go rada nadzorcza rozgłośni). Był także doradcą zarządu Polskiego Radia.

KOZ

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.