Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 21, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marcin Palade nie jest już członkiem zarządu Polskiego Radia

.

Marcin Palade, członek zarządu Polskiego Radia, został odwołany ze stanowiska.

Marcin Palade poinformował o tym na Twitterze.

Marcin Palade wszedł do zarządu Polskiego Radia z rekomendacji klubu Kukiz'15. Pracownicy radia spekulują, że jego dymisja jest związana z tym, że większość posłów tego klubu nie wzięła udziału w głosowaniu nad wyborem na sędziego Trybunału Konstytucyjnego kandydata PiS Zbigniewa Jędrzejewskiego (spośród siedmiu, którzy oddali głos, sześciu się wstrzymało).
Marcin Palade w zarządzie radia zasiadał od 8 stycznia br. Podlegały mu: pion handlowy, archiwum i administracja. Według naszych informacji, w ostatnich dniach stracił już nadzór nad agencją reklamy, która znalazła się w kompetencjach innego członka zarządu – Jerzego Kłosińskiego.
Od lipca 2006 roku do października 2008 roku był prezesem Radia Opole (ze stanowiska odwołała go rada nadzorcza rozgłośni). Był także doradcą zarządu Polskiego Radia.

KOZ

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 22, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Słuchacze Trójki w proteście chcą doprowadzić ”Kocham Wolność” na szczyt ”Polskiego Topu Wszech Czasów”

Głosowanie trwa do piątku, 29 kwietnia 2016 roku

Słuchacze Programu III Polskiego Radia prowadzą akcję ”Wolność na topie”. Twórcy facebookowego profilu ”Ratujmy Trójkę” zachęcają, by oddawać głosy na utwór ”Kocham wolność” Chłopców z Placu Broni w głosowaniu na trójkowy ”Polski Top Wszech Czasów”.

Słuchacze akcją chcą pokazać, że ignorowanie ich protestu przez zarząd Polskiego Radia ”nie będzie skutkowało pozbawieniem nas wpływu na to, co dzieje się w Programie Trzecim!”. Pod petycją cofnięcia zmian kadrowych i programowych w Programie III podpisało się ponad 41 tys. internautów.
”My, słuchacze Programu Trzeciego, mieliśmy, mamy i będziemy mieli wpływ na kształt radia, z którym wielu z nas jest od kilkunastu lub kilkudziesięciu lat – niezależnie od tego, kto zasiada na fotelu prezesa Polskiego Radia!” – czytamy na profilu ”Ratujmy Trójkę”.
Celem akcji ”Wolność na topie” jest doprowadzenie piosenki ”Kocham Wolność” Chłopców z Placu Broni na pierwsze miejsce ”Polskiego Topu Wszech Czasów”.
”Pokażmy, że jesteśmy wyjątkowo zmobilizowaną i zjednoczoną grupą słuchaczy, którzy nie odwrócą się od Trójki tylko dlatego, że nowy zarząd zapowiada i przeprowadza w niej zmiany!” – apelują i przypominają: ”Trójka od zawsze prezentowała wyjątkową wolność, której w takim wymiarze nie można było uświadczyć w żadnej innej stacji Polskiego Radia”.
Głosowanie na ”Polski Top Wszech Czasów” trwa do piątku, 23 kwietnia do godziny 12. Finał plebiscytu odbędzie się we wtorek, 3 maja. To już jego dziewiąta edycja.

KOZ

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.