Temat: media narodowe

Dział: RADIO

Dodano: Marzec 25, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Adam Hlebowicz z Radia Plus w Gdańsku będzie szefem radiowej Trójki (wideo)

Adam Hlebowicz (fot. YouTube)

Były dyrektor Radia Plus w Gdańsku Adam Hlebowicz będzie od 1 kwietnia br. dyrektorem i redaktorem naczelnym Programu III Polskiego Radia.

Adam Hlebowicz potwierdził, że będzie szefem Trójki w rozmowie z serwisem Radionewsletter.pl. "Jest to ogromne wyzwanie, w szczególności że Trójka jest stacją z imponującym dorobkiem" - powiedział Hlebowicz, który z wykształcenia jest historykiem.
Od 1993 roku (z dwuletnią przerwą) związany jest z Radiem Plus w Gdańsku. Był tam redaktorem naczelnym, a od 2005 roku dyrektorem. Pracował jako redaktor w kwartalniku „Pobratymcy” i tygodniku „Ład”.
Poprzednia szefowa Trójki Paulina Stolarek-Marat zrezygnowała po miesiącu kierowania stacją. Wśród kandydatów na jej następcę była m.in. dziennikarka „Gazety Polskiej Codziennie” i TV Republika Sylwia Krasnodębska. Propozycję kierowania rozgłośnią odrzuciła Agnieszka Burzyńska, była dziennikarka RMF FM, „Wprost” i Kulisy24.com.

(25.03.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.