Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 15, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Po zwolnieniach wydawczyń TVP Info - z pracy dla tej stacji rezygnują dziennikarze

Łukasz Kowalski zrezygnował z pracy dla TVP Info

W solidarności ze zwolnionymi przez dyrektora TAI Mariusza Pilisa Izabelą Leśkiewicz i Magdaleną Siemiątkowską z pracy dla telewizji publicznej zrezygnowali Agata Całkowska i Łukasz Kowalski. Do TVP Info w roli komentatora nie będzie przychodził Cezary Łazarewicz. "Przyjęcie zaproszenia do TVP Info byłoby wspieraniem Wielkiego Cenzora" - napisał na Facebooku.

Agata Całkowska w TVP Info pracowała od roku. Była podwydawcą. Wcześniej pracowała dla programów „Świat się kręci” (TVP 1) i „Poziom 2.0” (TVP 2). Pracowała głównie przy dziennych serwisach TVP Info. - Moimi szefowymi przez ostatni rok były Magda i Iza. Uważam, że są świetnymi dziennikarkami. Nie wyobrażam sobie pracy z innymi wydawczyniami - mówi Całkowska, która zdecydowała o odejściu z telewizji publicznej po zwolnieniu Izabeli Leśkiewicz i Magdaleny Siemiątkowskiej. Szef TAI zwolnił dziś także Małgorzatę Serafin. - Uważam, że sobotnie wydanie TVP Info bez pokazania marszu KOD-u byłoby nierzetelnością. Moim zdaniem Magda i Iza postąpiły słusznie. Zrobiły to nie jako osoby popierające KOD, ale jako osoby, które myślą o widzu. Widzu, który oglądając kanał newsowy musi dostać informacje o tym co się dzieje tu i teraz. Nie spodziewałem się takiej decyzji dyrekcji. Jestem nią rozczarowana. Pozbyli się, nie mówię o sobie, naprawdę świetnych wydawczyń, inteligentnych kobiet, które dźwigały antenę, też oglądalnościowo - dodaje Całkowska.
Z TVP Info odchodzi też Łukasz Kowalski. "Dziekuę wszystkim od których moglem nauczyc sie tego Zawodu. Trzymam za Was kciuki." - napisał na Twitterze. Do TVP trafił po krajowym konkursie na reporterów i prezenterów w 2006 roku. Był reporterem serwisów informacyjnych TVP Info, ale pracował też dla "Wiadomości" TVP 1 i "Panoramy" TVP 2.
Z kolei na Facebooku Cezary Łazarewicz, dziennikarz Wirtualnej Polski, oświadczył, że dzisiejsze zwolnienia w TVP Info rozstrzygnęły spór jaki wewnętrznie toczył od kilku miesięcy. "Do tej pory miałem wątpliwości, ale uważałem, że bez względu na wszystko warto być w TVP info by dać świadectwo, by przemówić innym głosem, by ludzie zobaczyli, że są ludzie, którzy myślą inaczej. Chodzić, nie chodzić, gadać, nie gadać. Ale teraz, po wywaleniu trzech dziennikarek, które stanęły na straży przyzwoitości nie ma już innego wyjścia. Przyjęcie zaproszenia do TVP Info byłoby wspieraniem Wielki Cenzora. No way. Beze mnie."
Swoją rezygnację ze współpracy z TVP Info upublicznił Piotr Moszyński - przesyłał korespondencje z Francji. Napisał on do Mariusza Pilisa, szefa TAI: "Krótko mówiąc, nie mam ochoty współpracować z tubą propagandową jednej partii, w dodatku - nawet jak na tubę - kierowaną tak niezręcznie i niefachowo".

(KOZ, 15.03.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.