Dział: RADIO

Dodano: Marzec 10, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Paulina Stolarek-Marat: nie miałam innego wyjścia jak zrezygnować

”Chciałam Trójki niesłużącej partykularnym bądź politycznym celom, rozwijającej się w nawiązaniu do jej najlepszych, twórczych tradycji. Nie udało się. Zapewne wykazałam się naiwnością. Okazało się, że jestem na szczycie barykady, a kule lecą z obu stron” – napisała w oświadczeniu Paulina Stolarek-Marat, która w czwartek zrezygnowała z kierowania Programem III Polskiego Radia.

Poniżej publikujemy w całości oświadczenie Pauliny Stolarek-Marat:
”Na początku lutego 2016 przyszłam do Trójki, ponieważ uznałam, że można na tej antenie współtworzyć, zarówno w newsach, jak i w publicystyce, przestrzeń dialogu, sprzyjającego rzetelnej publicznej debacie i zmniejszaniu plemiennych niemal podziałów, jakie ostatnio w Polsce zapanowały.
Miałam też projekty wyważonego unowocześnienia stacji, co w moim przekonaniu musi nastąpić, by Trójka w kolejnych latach nadal notowała dobre wyniki słuchalności. Nie musi to oznaczać utraty jej wyjątkowego, niepowtarzalnego charakteru i brzmienia. Byłam przekonana, że pracownicy Trójki mogą zobaczyć w takich planach szansę dla siebie i stacji.
Po rozmowach i spotkaniach z zarządem Polskiego Radia sądziłam, że jest zgoda na osiągnięcie takiego celu. Bez decyzji pochopnych, niepopartych merytorycznymi i profesjonalnymi argumentami.
Chciałam Trójki niesłużącej partykularnym bądź politycznym celom, rozwijającej się w nawiązaniu do jej najlepszych, twórczych tradycji.
Nie udało się. Zapewne wykazałam się naiwnością. Okazało się, że jestem na szczycie barykady, a kule lecą z obu stron.
Nie mogąc realizować zamierzeń programowych, ani swobodnie budować zespołu, nie miałam innego wyjścia jak zrezygnować, co ze smutkiem dzisiaj zrobiłam. Większości radiowców Trójki, którzy przyjęli mnie z życzliwością i otwartością, oraz tym osobom, które po rozmowach ze mną chciały do Trójki dołączyć – dziękuję i życzę powodzenia”

(10.03.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: RADIO

Dodano: Marzec 11, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Filip Rdesiński chciał być posłem PiS, został prezesem Radia Merkury

Filip Rdesiński w 2011 roku kandydował do Sejmu

Minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz wymienił prezesa publicznego Radia Merkury. Został nim Filip Rdesiński, który pracował m.in. w ”Gazecie Polskiej” i serwisie Niezalezna.pl. W telewizji Republika występował w programie "Kulsy manipulacji". W 2011 roku kandydował z listy Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu.

O nominacji Rdesińskiego poinformowało na swojej stronie internetowej Radio Merkury. Dotychczasowy prezes Mariusz Szymyślik został odwołany. Kierował rozgłośnią od 2011 roku.
Filip Rdesiński pracował m.in. w ”Gazecie Polskiej” i serwisie Niezalezna.pl. Prezesem Radia Merkury był już w 2010 roku. Na wniosek ówczesnego ministra skarbu Aleksandra Grada został odwołany przez KRRiT za działanie na szkodę spółki.
Jak podał serwis Wyborcza.pl, po ogłoszeniu informacji o nominacji Filipa Rdesińskiego z prowadzenia audycji w Radiu Merkury zrezygnowała dziennikarka Nina Nowakowska.
Wcześniej minister skarbu zmienił prezesów i rady nadzorcze Polskiego Radia RDC, Radia Lublin, Radia Rzeszów i Radia Zachód, Radia Kraków i Radia Białystok, a także rady nadzorcze Radia Koszalin, Radia PiK i Radia Szczecin.

 

KOZ

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.