Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 09, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Michał Rachoń przestaje kierować publicystyką w TVP Info

(fot. Archiwum/Press)

Michał Rachoń został odwołany ze stanowiska zastępcy dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej ds. publicystyki – dowiedział się ”Presserwis”.

Z informacji ”Presserwisu” wynika, że powodem odwołania jest opóźnienie startu nowych programów wiosennej ramówki TVP Info. Z codziennego pasma publicystycznego zapowiadanego na godz. 19.10 planowo wszedł na antenę tylko program Krzysztofa Skowrońskiego ”24 minuty” (w poniedziałki). Nie ruszył też jeszcze program satyryczny, który miał być emitowany ok. godz. 21-22. Dyrektor TAI Mariusz Pilis, pytany o odwołanie swojego zastępcy, odesłał nas do rzecznika prasowego spółki - który wciąż nie odpowiedział na nasze pytania w tej sprawie. Z kolei Michał Rachoń nie mógł z nami rozmawiać.

Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, Rachoń po odwołaniu ze stanowiska ma nadal prowadzić w TVP Info program "Woronicza 17" (emisja w niedziele o 9.45).

Wicedyrektorem TAI Michał Rachoń został 12 stycznia br., po zmianie zarządu Telewizji Polskiej. Wcześniej był dziennikarzem Telewizji Republika.

(RUT, 09.03.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.