Dział: RADIO

Dodano: Luty 29, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radiowa Jedynka od dzisiaj z nową ramówką

Program I Polskiego Radia od dzisiaj ma nową ramówkę - bez „Popołudnia z Jedynką” i niektórych audycji. Wśród nowości planowane są słuchowisko i program satyryczny.

”Sygnały dnia” nadawane są bez zmian między 6 a 9 rano. Do grona współprowadzących dołączyli Piotr Gociek z Telewizji Republika i Michał Rachoń z Telewizji Polskiej. Stałym gospodarzem pozostaje Daniel Wydrych.
Radiowa Jedynka w ciągu dnia ograniczać ma teraz część mówioną programu. Od 9 do 12 słuchać można „Czterech pór roku”. Po 12 emitowany jest magazyn informacyjno-publicystyczny „W samo południe”. Bez zmian - w godz. 13-15 - pojawiać się ma ”Muzyczna Jedynka”.
Program I pracuje nad nowym słuchowiskiem (radionowelą), które ma być nadawane kilka razy w tygodniu naprzemiennie z nową audycją satyryczną. Jedynka nie rezygnuje z weekendowych słuchowisk „Matysiakowie” i „W Jezioranach”.
Z ramówki spada natomiast „Popołudnie z Jedynką” (blok między 15 a 19). Po godz. 15 i 22 przewidziano „Kulturalną Jedynkę” (w ramach popołudniowej emitowane mają być reportaże), po 16 - ”Wszystko o gospodarce” Roberta Lidkego i Janusza Weissa, po 17 - „Debata dnia”, po 18 - magazyn międzynarodowy „Więcej świata”, po 19 - „Jedynka dzieciom”, po 20 - audycję popularnonaukową "Eureka", po 21 magazyn „Polska i świat” oraz „Kronika sportowa” (wcześniej po 22), a po 23 - program „Twarzą w twarz”.
Magazyn „Więcej świata” emitowany będzie także w niedziele, a sobotni „Świat w radiowej Jedynce” zostanie zastąpiony programem „W samo południe”. Audycja ”Przeboje przyjaciół” Zbigniewa Krajewskiego zostanie skrócona do godziny (sobota 20-21).
W sobotniej ramówce znajdą się nowe audycje: "Aktywna sobota" (od 9 do 11), ”Historia żywa”, czyli rozmowy Doroty Truszczak z prof. Andrzejem Nowakiem (po 15) ”Na kresach” (po 18). Wcześniej Jedynka zaczęła już emitować program "Damska torebka" (w soboty po 11).
W niedziele między 10 a 12 słuchać będzie można "Koncertu życzeń" (dotychczas "Piosenki na życzenie" nadawano w ramach "Leniwej niedzieli"). Na antenę po przerwie wraca „Przy muzyce o sporcie” (niedziela 19-21).
Z anteny spadły m.in. audycje ”Wieczorek przy mikrofonie” Tomasza Koncy i Michała Fogga, „W nocnym Kinie” Tomasza Kina czy magazyn reporterów "Bez znieczulenia" - wprowadzone do ramówki przez poprzedniego dyrektora Kamila Dąbrowę.
Od połowy stycznia br. dyrektorem Programu I jest Rafał Porzeziński.

(KOZ, 29.02.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.