Dział: RADIO

Dodano: Luty 29, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radiowa Jedynka od dzisiaj z nową ramówką

Program I Polskiego Radia od dzisiaj ma nową ramówkę - bez „Popołudnia z Jedynką” i niektórych audycji. Wśród nowości planowane są słuchowisko i program satyryczny.

”Sygnały dnia” nadawane są bez zmian między 6 a 9 rano. Do grona współprowadzących dołączyli Piotr Gociek z Telewizji Republika i Michał Rachoń z Telewizji Polskiej. Stałym gospodarzem pozostaje Daniel Wydrych.
Radiowa Jedynka w ciągu dnia ograniczać ma teraz część mówioną programu. Od 9 do 12 słuchać można „Czterech pór roku”. Po 12 emitowany jest magazyn informacyjno-publicystyczny „W samo południe”. Bez zmian - w godz. 13-15 - pojawiać się ma ”Muzyczna Jedynka”.
Program I pracuje nad nowym słuchowiskiem (radionowelą), które ma być nadawane kilka razy w tygodniu naprzemiennie z nową audycją satyryczną. Jedynka nie rezygnuje z weekendowych słuchowisk „Matysiakowie” i „W Jezioranach”.
Z ramówki spada natomiast „Popołudnie z Jedynką” (blok między 15 a 19). Po godz. 15 i 22 przewidziano „Kulturalną Jedynkę” (w ramach popołudniowej emitowane mają być reportaże), po 16 - ”Wszystko o gospodarce” Roberta Lidkego i Janusza Weissa, po 17 - „Debata dnia”, po 18 - magazyn międzynarodowy „Więcej świata”, po 19 - „Jedynka dzieciom”, po 20 - audycję popularnonaukową "Eureka", po 21 magazyn „Polska i świat” oraz „Kronika sportowa” (wcześniej po 22), a po 23 - program „Twarzą w twarz”.
Magazyn „Więcej świata” emitowany będzie także w niedziele, a sobotni „Świat w radiowej Jedynce” zostanie zastąpiony programem „W samo południe”. Audycja ”Przeboje przyjaciół” Zbigniewa Krajewskiego zostanie skrócona do godziny (sobota 20-21).
W sobotniej ramówce znajdą się nowe audycje: "Aktywna sobota" (od 9 do 11), ”Historia żywa”, czyli rozmowy Doroty Truszczak z prof. Andrzejem Nowakiem (po 15) ”Na kresach” (po 18). Wcześniej Jedynka zaczęła już emitować program "Damska torebka" (w soboty po 11).
W niedziele między 10 a 12 słuchać będzie można "Koncertu życzeń" (dotychczas "Piosenki na życzenie" nadawano w ramach "Leniwej niedzieli"). Na antenę po przerwie wraca „Przy muzyce o sporcie” (niedziela 19-21).
Z anteny spadły m.in. audycje ”Wieczorek przy mikrofonie” Tomasza Koncy i Michała Fogga, „W nocnym Kinie” Tomasza Kina czy magazyn reporterów "Bez znieczulenia" - wprowadzone do ramówki przez poprzedniego dyrektora Kamila Dąbrowę.
Od połowy stycznia br. dyrektorem Programu I jest Rafał Porzeziński.

(KOZ, 29.02.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Marzec 01, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Pogoda zastąpiło Rock Radio w Bydgoszczy, Wrocławiu i na Śląsku

(fot. pixabay.com)

Od wtorku na dotychczasowych częstotliwościach Rock Radia w Bydgoszczy, Wrocławiu i na Śląsku gra Radio Pogoda (obie sieci należą do Grupy Radiowej Agory).

Pod koniec stycznia br. na zmianę Rock Radia na Radio Pogoda na tych trzech rynkach zgodziła się Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. „Uważamy, że Radio Pogoda to projekt o bardzo dużym potencjale i warto go rozwijać, poszerzając zasięg stacji” – tłumaczył Adam Fijałkowski, wiceprezes Grupy Radiowej Agory.
Radio Pogoda zostało uruchomione w czerwcu ub.r. Gra przeboje z lat 40., 50. i 60. ubiegłego wieku i jest skierowane przede wszystkim do osób powyżej 50. roku życia. Do tej pory nadawało w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Opolu.
Rock Radia po oddaniu częstotliwości w Bydgoszczy, Wrocławiu i na Śląsku słuchać można w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Opolu. 

KOZ

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.