Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 17, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Andrzej Fidyk odchodzi z TVP 1

Andrzej Fidyk (fot. Michał Kołyga/Press)

Andrzej Fidyk nie jest już kierownikiem redakcji form dokumentalnych TVP 1. W Telewizji Polskiej pracował od 1980 roku.

Dlaczego rozstaje się z telewizją? - To ona rozstaje się ze mną – odpowiada Andrzej Fidyk. Odchodzi z Jedynki za porozumieniem stron. Nie wiadomo jeszcze, kto go zastąpi. Jak informowaliśmy, wprowadzony przez niego do ramówki stacji cykl "Oglądaj z Andrzejem Fidykiem" będzie wiosną emitowany w Jedynce w zmienionej formule i pod tytułem "Świat nieprzedstawiony".
Andrzej Fidyk pracę w telewizji publicznej zaczął w 1980 roku po wygranym konkursie na kierownika produkcji. Od 1982 roku pracował w redakcji reportażu i dokumentu. Dwukrotnie zostawał szefem redakcji form dokumentalnych TVP 1: w 1996 roku i 2011 roku. Przygotowywał też kanał TVP Dokument, ale telewizja zrezygnowała z jego uruchomienia.
Andrzej Fidyk jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej i autorem wielu filmów dokumentalnych, m.in. „Defilada” o Korei Północnej, „Sen Staszka w Teheranie”, „Diabeł w Moskwie” (dla BBC). Trzy razy otrzymał Wiktora (w 1998 roku, 2002 roku i 2010 roku). W 2009 roku prezydent Lech Kaczyński nadał mu tytuł profesora w zakresie sztuk filmowych. W 2013 roku, z okazji 75. rocznicy pierwszej emisji telewizyjnej w Polsce, prezydent Bronisław Komorowski wręczył Andrzejowi Fidykowi Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.
Andrzeja Fidyka w TVP zastąpi Anna Ferens (tu piszemy o jej nominacji więcej).

(RUT, 17.02.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 17, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kamil Dziubka zwolniony z "Wiadomości"

Reporter polityczny Kamil Dziubka pożegnał się wczoraj z redakcją "Wiadomości" TVP 1.

- Zaproponowano mi odejście za porozumieniem stron. Nie podano przyczyn – mówi Kamil Dziubka. Od czasu zmiany kierownictwa redakcji 12 stycznia br. reporter nie zrobił do "Wiadomości" ani jednego materiału, nie miał też okazji porozmawiać z nową szefową redakcji Marzeną Paczuską - chorował i do poniedziałku był na zwolnieniu lekarskim. We wtorek wrócił i zaproponowano mu odejście z pracy.
Z "Wiadomościami" Kamil Dziubka był związany 11 lat - w 2005 roku przyszedł do redakcji jako praktykant, z czasem został reporterem politycznym. Pracę zawodową zaczynał w Polskim Radiu Katowice.

(RUT, 17.02.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo