Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 05, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jacek Łęski chce prowadzić program gospodarczy w TVP 1

Jacek Łęski ma zostać gospodarzem programu "Chodzi o pieniądze", który znajdzie się w wiosennej ramówce TVP 1. Dyrektor TVP 1 Jan Pawlicki napisał na Twitterze, że Jacek Łęski w nowym programie "opowie o kulisach biznesu, które przez lata obserwował jako piarowiec".

Audycja "Chodzi o pieniądze" będzie emitowana od marca, w środy o 21.30 (co dwa tygodnie, na zmianę z programem "Po prostu" Tomasza Sekielskiego).
Jacek Łęski to były dziennikarz śledczy. Pisał m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Życiu”, „Rzeczpospolitej” i „Gazecie Polskiej”. Był jednym z prowadzących program publicystyczny „Puls dnia” w TVP 1 (1994-1996). Prowadził też i produkował program śledczy „Raport specjalny” w Telewizji Puls (2001). Od odejścia z dziennikarstwa prowadzi działalność public relations. - Jeśli podpiszemy umowę (z TVP – przyp. red.), a na to się zdecydowanie zanosi, to oczywiście zamykam wszelką inną działalność i wycofuję się z PR – zapewnia Jacek Łęski.
Na Twitterze Michał Majewski z Kulisy24.com komentował, że powrót Jacka Łęskiego do dziennikarstwa „To głęboko nieetyczne zawodowo. I prowadzi do jeszcze większej degrengolady dziennikarstwa”, bo „dziennikarz może przejść na tamtą stronę rzeki, ale wrócić nie”. Na co szef Jedynki Jan Pawlicki odpowiedział, że „jedynym kryterium oceny wiarygodności” Łęskiego jako prowadzącego „będzie rzetelność”, a nie „to, co robił wcześniej”. Majewski pytał też, czy Jacek Łęski „będzie mówił obiektywnie o interesach np. wokół stoczni i przemysłu zbrojeniowego, gdzie dostawał przelewy od koncernów”. Według dyrektora TVP 1 droga z PR z powrotem do dziennikarstwa jest możliwa, a „mieszanie ról i udawanie dziennikarza - oczywiście nie” i że „maile, opracowania i przelewy nie oznaczają”, że Jacek Łęski „popełniał zbrodnie, o których teraz musi wstydliwie milczeć”.

(RUT, 05.02.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.