Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 30, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Artur Makara przestanie kierować redakcją publicystyki radiowej Jedynki

Z początkiem lutego br. Artur Makara nie będzie już kierownikiem redakcji publicystyki Programu I Polskiego Radia – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie.

Dyrektor radiowej Jedynki Rafał Porzeziński nie odpowiedział nam wczoraj ani z jakiego powodu Artur Makara stracił stanowisko, ani czy pozostanie w Polskim Radiu. Z naszych informacji wynika, że na czwartkowym kolegium dyrektor Jedynki miał zapowiedzieć, że Artur Makara zostaje w zespole stacji. Dziennikarz jest związany z publicznym radiem od ponad 20 lat. W przeszłości był m.in. szefem redakcji „Aktualności” Trójki, pracował też w radiowej Czwórce.
Nie wiadomo, kto od lutego pokieruje publicystyką Jedynki. Nieoficjalnie mówi się o Jacku Sobali, byłym dyrektorze Trójki. Z Jackiem Sobalą nie udało nam się wczoraj skontaktować.

(RUT, KOZ, 30.01.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: RADIO

Dodano: Luty 01, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krzysztof Rzyman zakończył współpracę z Polskim Radiem

Krzysztof Rzyman (fot. Polskie Radio SA)

Dziennikarz ekonomiczny Krzysztof Rzyman zakończył współpracę z Polskim Radiem, bo "nie czuje się częścią dobrej zmiany".

Rzyman zakończył współpracę z Programem I Polskiego Radia w piątek, a z Polskim Radiem 24 w sobotę. Był współpracownikiem z własną działalnością gospodarczą, nie obowiązuje go okres wypowiedzenia. Ze słuchaczami pożegnał się w piątek podczas audycji "Popołudnie z Jedynką". Mówił wtedy: "Na koniec chciałbym się z państwem pożegnać na nieco dłużej, po siedmiu i pół roku pracy w Radiowej Jedynce odchodzę, bardzo dziękuję państwu za ten czas. Odchodzę, ponieważ nie czuję się częścią tej tzw. dobrej zmiany w mediach publicznych. Zawsze służyłem państwu, słuchaczom, no i tak rozumiem misję mediów publicznych. A że nazwisko ma się tylko jedno, niektórzy mają dwa, ale ja mam jedno, to trzeba o nie dbać". - Na razie nie zaczynam pracy w innych mediach, ale będę dalej pracować w branży - mówi Rzyman, który poza pracą dziennikarską jest współwłaścicielem warszawskiej kawiarni Stor.
Rzyman w Polskim Radiu pracował od lipca 2008 roku (do lipca ub.r. jako etatowy pracownik, później na zasadzie współpracy). Jako dziennikarz i wydawca w redakcji gospodarczej związany był głównie z Jedynką i Polskim Radiem 24 (krótko w Czwórce i w serwisie Polskieradio.pl), gdzie prowadził audycje i serwisy gospodarcze. Prowadził również audycję "Sobota po tygodniu" w PR 24, a wcześniej czasem prowadził "Sygnały Dnia", "Popołudnie z Jedynką", "Z kraju i ze świata", "Polska i świat".

(JM, 01.02.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.