Nowy dyrektor TVP 1 chce kontynuować współpracę z Tomaszem Sekielskim
Tomasz Sekielski (fot. Piotr Król/Press)
Jan Pawlicki, dyrektor Programu 1 Telewizji Polskiej, deklaruje chęć dalszej współpracy z Tomaszem Sekielskim, autorem reporterskiego programu "Po prostu".
Tomasz Sekielski jest związany z Telewizją Polską od stycznia 2013 roku. Wcześniej był dziennikarzem Grupy TVN. Jego program pt. "Po prostu" z reportażami, w większości kręconymi za granicą, jest nadawany w środy ok. godz. 21.25 (co drugi tydzień). - To bardzo dobry program – mówi Jan Pawlicki. - Udało się w nim znaleźć odpowiednią formę dla pasji Tomasza Sekielskiego i to się sprawdza na antenie – dodaje.
Na początku sezonu 2015/2016, po trzech odcinkach w jesiennej ramówce, program Tomasza Sekielskiego przyciągał średnio 969 tys. widzów – czyli o 271 tys. więcej niż na początku sezonu rok wcześniej. Nazwisko dziennikarza zostało przez Witolda Gadowskiego wymienione wśród osób, które powinny stracić pracę w TVP. W listopadzie ub.r., przed zmianą władz TVP, w serwisie Stefczyk.info Witold Gadowski - były dziennikarz śledczy m.in. TVN, były pracownik TVP, a obecnie współpracownik tygodnika "W Sieci" – wymieniał osoby, które powinny stracić pracę w telewizji. Na swojej liście umieścił Tomasza Sekielskiego.
Następny odcinek programu "Po prostu" Jedynka wyemituje dziś wieczorem.
(RUT, 27.01.2016)










