Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 20, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TV Trwam chwali się oglądalnością zbadaną przez stowarzyszenie europosła

Liczbę widzów TV Trwam szacuje się na ponad 9,5 mln osób – wynika z danych zaprezentowanych na antenie telewizji i zamieszczonych na stronie Radia Maryja. Powstały w oparciu o badanie deklaratywne, a nie o bardziej precyzyjny pomiar telemetryczny.

TV Trwam powołuje się na badanie przeprowadzone w listopadzie ub.r. przez Europejski Instytut Studiów i Analiz – to stowarzyszenie z Lublina, którym kieruje Mirosław Piotrowski, europoseł wybrany z listy PiS. Piotrowski – jak chwali się na swojej stronie internetowej - współpracuje z ”Naszym Dziennikiem”, TV Trwam i Radiem Maryja, a także prowadzi wykłady w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.
Z badania wynika, że codziennie lub prawie codziennie TV Trwam ogląda ponad 3,4 mln osób, a stacja najchętniej jest oglądana wieczorem – od 20 do 24 (tak zadeklarowało 63,5 proc. respondentów).
Celem badania było "określenie poziomu oglądalności TV Trwam" i zostało przeprowadzone metodą PAPI (kwestionariusze papierowe). Standardem na rynku telewizyjnym jest jednak pomiar telemetryczny realizowany przez firmę Nielsen Audience Measurement. 
Nielsen nie ma danych telemetrycznych TV Trwam. Jednak z badania tej firmy przeprowadzonego na zlecenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wynika, że kanał w listopadzie 2014 roku miał 0,37 proc. udziału w rynku, a w grudniu 2014 roku – 0,74 proc.

(KOZ, 20.01.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.