Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 14, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W „Wiadomościach” Danuta Holecka prowadzącą i kolejne zwolnienia

Danuta Holecka po raz trzeci wróciła do prowadzenia "Wiadomości"

Wczorajsze wydanie „Wiadomości” w TVP 1 poprowadziła Danuta Holecka, która tym samym wróciła do grona prezenterów programu. Zwolniono za to kolejne dwie reporterki: Justynę Dobrosz-Oracz i Milenę Kruszniewską. Dziś zapewne rozstrzygnie się sprawa Beaty Tadli.

Na dzisiaj przypada bowiem dyżur prezenterski Beaty Tadli, z którą dotychczas nikt z kierownictwa Telewizyjnej Agencji Informacji ani redakcji "Wiadomości" nie rozmawiał.
Danuta Holecka do głównego wydania "Wiadomości" wróciła już po raz trzeci. Po raz pierwszy prowadziła je w 1997 roku, potem w latach 2003-2004 i znowu w 2010 roku. Była też m.in. prezenterką serwisów w TVP Info, a ostatnio pracowała w TVP Regionalnej (od początku stycznia TVP 3), prowadząc programy: "Echa dnia", "Echa dnia – komentarze" i "Dziennik Regionów". Danuta Holecka znalazła się w wąskim gronie pracowników TVP witających nowego prezesa TVP Jacka Kurskiego (obok Anny Popek i Przemysława Babiarza).
Wczoraj zaszły też kolejne zmiany w zespole reporterów „Wiadomości”. Zwolnione zostały reporterka polityczna Justyna Dobrosz-Oracz i Milena Kruszniewska, która przygotowywała serwis zagraniczny - obie od wielu lat związane z TVP. Dobrosz-Oracz prowadziła też rozmowy z politykami w porannym cyklu Jedynki pt. "Polityka przy kawie". Wczoraj od dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacji Mariusza Pilisa usłyszała, że musi odejść, bo „wieje wiatr zmian”. „Nigdy nie złamałam dziennikarskich zasad. Nie chodziłam na niczyim pasku i nie stosowałam autocenzury” - napisała dziennikarka na Facebooku. Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz już w sierpniu ub.r. pisała na Facebooku pod adresem Justyny Dobrosz-Oracz: „Na jesieni, nowa władza będzie musiała zadbać o Pani zdrowie… A ja, być może, opłacę Pani cykl wykładów dziennikarstwa w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu”. Pod koniec ub.r., już po wygranych przez PiS wyborach, Pawłowicz szydziła: „Pani J. Dobrosz-Oracz, p. Kraśko, p. Lewicka, p.Tadla, oboje Lisowie i reszta kłamczuchów dostaną skierowanie na kursy medialne resocjalizacyjne do Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej do Torunia. Wykłady poprowadzi Ojciec Dyrektor. Taryfy ulgowej nie będzie. Pompki i przebieżki medialne z plecakami. Pod górkę. Osobne cele rozmyślań. Szkolenie do skutku”. Z tego grona dziś w TVP są jeszcze: Beata Tadla, która spodziewa się zwolnienia i Tomasz Lis, którego kontrakt wygasa z końcem stycznia br.
Od początku tygodnia pracę w „Wiadomościach” stracili: Piotr Kraśko, Piotr Jaźwiński, Maciej Czajkowski, Jacek Tacik, Elżbieta Byszewska, Piotr Maślak (był też w TVP Info) i Grzegorz Sajór (nadal jest wydawcą w TVP Info). Z TVP odeszła też Karolina Lewicka – dziennikarka TVP Info i „Wiadomości”.

(RUT, 14.01.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.