Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 13, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W "Wiadomościach” TVP 1 trzęsienie ziemi

Pożegnalne zdjęcie z Twittera Macieja Czajkowskiego

Redakcją "Wiadomości" TVP 1 kieruje od wczoraj Marzena Paczuska, a szefem "Panoramy" TVP 2 jest Piotr Lichota. Z "Wiadomościami" musieli się pożegnać wydawcy i reporterzy. Doszły nowe osoby, w tym dziennikarz Telewizji Trwam.

Po prawie 25 latach pracy z Telewizji Polskiej musiał odejść Piotr Jaźwiński, główny wydawca "Wiadomości". Zwolniony został też Maciej Czajkowski, który od 2012 roku pełnił obowiązki sekretarza programu. "Wiadomości" nie będzie już też wydawał Grzegorz Sajór, ale pozostaje on wydawcą TVP Info. Z kanału informacyjnego przeszedł zaś na wydawcę "Wiadomości" Grzegorz Pawelczyk. Niektórzy zwalniani żegnali się publicznie na Twitterze, jak np. Jaźwiński i Czajkowski. 
Marzena Paczuska zmieniła też wczoraj od razu ekipę reporterów. Odeszli: Elżbieta Byszewska i Jacek Tacik. Do zespołu dołączył Klaudiusz Pobudzin z Telewizji Trwam (robił wczoraj materiał o Trybunale Konstytucyjnym). Materiały polityczne będzie teraz przygotowywał Jarosław Olechowski (był w TVP Info), któremu powierzono wczoraj pierwszy temat wydania, o stosunkach polsko-niemieckich. Ponadto wczoraj pojawił się pierwszy materiał Marcina Tulickiego, o fotoradarach (dziennikarz pracował w "Aktualnościach" TVP Katowice). Związane ze zdrowiem i medycyną tematy Elżbiety Byszewskiej przejęła Małgorzata Wiśniewska, która przeszła do "Wiadomości" z "Panoramy". W tym drugim programie nowy szef Piotr Lichota zapowiedział, że nie planuje zwolnień, lecz chciałby raczej wzmocnić zespół.
Pierwsze "Wiadomości" pod kierownictwem Paczuskiej oglądali wczoraj uważnie dziennikarze sprzyjający zmianom w TVP. I chwalili, że od razu zmieniły się na lepsze. Igor Janke napisał na Twitterze: "Pierwszy raz od b dawna z ciekawości obejrzałem »Wiadomości«". Jak informowaliśmy, od prowadzenia "Wiadomości" odsunięto Dianę Rudnik i Piotra Kraśkę, poprzedniego szefa programu. Od soboty wszystkie główne wydania prowadził Krzysztof Ziemiec.

(RUT, 13.01.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 13, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jarosław Kulczycki, Piotr Maślak i Adam Feder zwolnieni z TVP Info

W kanale informacyjnym TVP Info pracę stracili wczoraj niektórzy dziennikarze: Jarosław Kulczycki, Piotr Maślak i Adam Feder.

- Dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Mariusz Pilis poinformował mnie, że jest teraz nowa koncepcja kanału informacyjnego i nie ma w niej miejsca dla mnie. Odbyło się to kulturalnie. Liczyłem się zresztą z takim obrotem spraw – mówi Jarosław Kulczycki. Ma dwa tygodnie wypowiedzenia (prowadzi działalność gospodarczą), ale zwolniono go w tym czasie z obowiązków. – Żałuję, że nie miałem okazji pożegnać się z widzami – dodaje Kulczycki. Wczorajszego wydania programu "Godzina po godzinie", emitowanego w TVP Info o 22.55, już nie poprowadził. – Nie będzie niczym chlubnym firmować swoją twarzą to, co się teraz będzie działo w telewizji publicznej. Goście w programach TVP, podobnie jak niedawno profesor Gliński, mówią, że były u nas manipulacje. To nieprawda. Nawet niezależne badania przeprowadzone na zlecenie Krajowej Rady wykazały, że byliśmy bezstronni – podkreśla Kulczycki. Pracował w TVP od 1995 roku. Prowadził m.in. "Wiadomości" i "Panoramę".
Szansę pożegnania się z widzami miał za to Piotr Maślak we wczorajszym wydaniu "Pulsu Polski", ostatnim, które poprowadził. Maślak pracował w TVP Info od 2011 roku, robił też materiały do "Wiadomości". W przeszłości był m.in. dziennikarzem TV Puls.
Adam Feder pożegnał się na Twitterze. W TVP pracował 13 lat. Do sierpnia ub.r. był reporterem "Wiadomości", przeniesiono go jednak do TVP Info, gdy wieczorny serwis przeformatowano na poważniejszy i felietony Federa przestały do niego pasować.

(RUT, 13.01.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.