Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 11, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szaranowicz pozostanie szefem sportu TVP, choć Kurski prezentował się z Babiarzem

(fot. Karol Piechocki)

Jedną z osób u boku nowego prezesa, gdy wkraczał do siedziby TVP, był Przemysław Babiarz, co wywołało domysły, że to właśnie on będzie nowym dyrektorem redakcji sportowej, w miejsce Włodzimierza Szaranowicza. - Nic z tych rzeczy. Włodek dostał zapewnienie, że zostaje na stanowisku. Przynajmniej do igrzysk w Rio - mówi "Presserwisowi" jeden z dziennikarzy.

Przemysław Babiarz ma prawicowe przekonania i pasował najbardziej do powitalnej konwencji. - Nowy prezes chciał, żeby towarzyszyły mu znane twarze. Przemek nigdy nie krył się ze swoimi przekonaniami. Inicjatywa nie wyszła od niego, ale też nie ma on w tej chwili takich ambicji - zdradza inny z pracowników redakcji sportowej.
W sobotni wieczór Babiarz prowadził wraz z Maciejem Kurzajewskim galę plebiscytu "Przeglądu Sportowego" i TVP na najlepszego polskiego sportowca. Na widowni był Jacek Kurski, a Włodzimierz Szaranowicz wręczał w towarzystwie redaktora naczelnego "PS" Michała Pola główną nagrodę. W tym momencie miał już pewność, że pozostanie na stanowisku.
- Taką obietnicę dostał jeszcze w piątek. Nowy prezes powiedział to w prywatnej rozmowie. Wcześniej nie było takiej pewności, ale redakcja sportowa jest inna niż pozostałe. U nas pracuje się od wielkich imprez do wielkich imprez. Włodzimierz Szaranowicz ma już plan działań do igrzysk i przynajmniej do tego czasu nic się u nas nie zmieni - mówi nam kolejny z pracowników redakcji sportowej. - Przemkowi byłoby bardzo niezręcznie. Uważamy, że gdyby miało dojść do zmiany, to powinien przyjść kandydat z zewnątrz. Prezes zasugerował tylko, że liczy na więcej transmisji piłkarskich, bo jest zapalonym kibicem - dodaje.

Przemysław Babiarz protestował przeciwko zwolnieniu Cezarego Gmyza z "Rzeczpospolitej" za tekst o trotylu na wraku tupolewa.

(MAC, 11.01.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.