Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 11, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Piotr Kraśko i Diana Rudnik odsunięci od "Wiadomości"

W piątek Piotr Kraśko zdążył jeszcze poinformować o zmianie prezesa TVP

Po przyjściu nowego prezesa Telewizji Polskiej i nowego dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej są już pierwsze zmiany w grafiku "Wiadomości" TVP 1: najpierw wykreślono niedzielny dyżur Diany Rudnik, a potem dzisiejszy i jutrzejszy dyżur Piotra Kraśki.

W niedzielę "Wiadomości" zamiast Diany Rudnik prowadził Krzysztof Ziemiec. Poniedziałkowego i wtorkowego dyżuru Kraśki jeszcze nikomu nie przydzielono. Piotr Kraśko ciągle jest szefem "Wiadomości" - czyli formalnie kierownikiem zespołu producenckiego tego programu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się jednak, że wkrótce – nawet dzisiaj – może się to zmienić. Na razie został wykreślony z grafika prowadzeń. Piotr Kraśko nie odpowiedział wczoraj na nasze pytanie o zmiany w grafiku.
Piotr Kraśko pożegnał się z "Wiadomościami" na Twitterze.
Wczoraj zmieniło się też tło, na jakim pokazywani są prezenterzy "Wiadomości": nie jest to już Pałac Kultury i Nauki, lecz Zamek Królewski w Warszawie. PKiN nadal widać jednak w czołówce programu. „Wkrótce w tle prezentera Wiadomości zamiast pałacu im. Stalina - Zamek Królewski w Warszawie” - zapowiedział to na Twitterze prezes TVP Jacek Kurski. Wcześniej na widok pałacu w "Wiadomościach" skarżył się Jacek Karnowski, były szef programu.
Prawdopodobnie dziś do redakcji "Wiadomości" przyjdzie jej nowa szefowa Marzena Paczuska – chociaż w siedzibie programów informacyjnych TVP niektórzy przypuszczają, że jej kandydatura jest już spalona. Spodziewany jest ponadto Michał Rachoń z Telewizji Republika, o którym media pisały, że będzie prowadził "Wiadomości". Z naszych informacji wynika jednak, że Rachoń zostanie zastępcą dyrektora TAI ds. publicystyki.
Dyrektorem TAI jest od piątku 8 stycznia Mariusz Pilis – co TVP potwierdziła w oficjalnym komunikacie. Zastąpił Beatę Jakoniuk-Wojcieszak, która pełniła te obowiązki przez kilka dni po odejściu poprzedniego dyrektora Tomasza Syguta. Mariusz Pilis za prezesury Bronisława Wildsteina był szefem TVP 3 (od lipca do grudnia 2006 roku). Potem kierował działem reportażu TVP 1. Jest autorem filmów dokumentalnych (m.in. "List z Polski" o katastrofie smoleńskiej), z Marcinem Mamoniem współtworzył wojenny cykl dokumentalny pt. "Korespondent" (TVP 2). Według nieoficjalnych informacji szefem TVP Info został zaś Grzegorz Adamczyk, wcześniej związany z Polsatem.
Diana Rudnik pozostaje dziennikarką TVP Info. W zespole prowadzących "Wiadomości" jest jeszcze Beata Tadla. Z pytaniami dotyczącymi TAI Mariusz Pilis odesłał nas do biura prasowego telewizji, z którego jednak nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

(RUT, KOZ, 11.01.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 11, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Fakty" już tylko w TVN i Internecie

Kanał TVN 24 Biznes i Świat przestał nadawać "Fakty" – główne wydanie programu informacyjnego TVN.

Zamiast "Faktów", emitowanych dotychczas o godz. 19 równolegle z TVN, kanał TVN 24 BiŚ pokazuje o tej porze zwykły serwis informacyjny z TVN 24. Oznacza to, że "Fakty" emituje już tylko główna antena Grupy TVN, bo w lipcu 2015 roku z ich emisji zrezygnował kanał TVN 24. Poza emisją telewizyjną "Fakty" można oglądać w Internecie, w aplikacji tego programu
W ub.r. "Fakty" w TVN 24 BiŚ oglądało średnio 93,9 tys. osób. Na głównej antenie ten program przyciągał 3,03 mln widzów (dane: Nielsen Audience Measurement).

(RUT, 11.01.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo