Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 01, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radiowa Jedynka protestuje na antenie przeciwko nowelizacji ustawy medialnej

Array

Program I Polskiego Radia od dzisiaj o każdej pełnej godzinie gra „Mazurka Dąbrowskiego” na zmianę z hymnem Unii Europejskiej, czyli „Odą do radości” Ludwiga van Beethovena z tekstem Fryderyka Schillera. W ten sposób radiowa Jedynka protestuje przeciwko nowelizacji ustawy medialnej, która skraca kadencje obecnych zarządów i rad nadzorczych Telewizji Polskiej i Polskiego Radia.

"Emitując o pełnych godzinach Hymn Polski i Hymn Europy zamierzamy zwrócić uwagę naszych słuchaczy oraz opinii publicznej na zagrożenie pluralizmu i wolności słowa w mediach publicznych, które wprowadza wchodząca w życie nowelizacja ustawy medialnej" - komentuje dyrektor Jedynki Kamil Dąbrowa, cytowany w informacji rozesłanej do mediów w Nowy Rok.
Jedynka nadaje od 1 stycznia hymn Polski przemiennie z „Odą do radości” przez całą dobę z wyjątkiem godz. 12, kiedy emitowany jest hejnał z Wieży Mariackiej w Krakowie i godz. 24 – wówczas prezentowana jest piosenka Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego „Już czas na sen”.
Nowelizacja ustawy medialnej zakłada, że mandaty dotychczasowych członków zarządów i rad nadzorczych TVP oraz Polskiego Radia wygasają. Władze mediów publicznych będzie  powoływał i odwoływał minister właściwy do spraw Skarbu Państwa.

Zgłoszenia do konkursu
Grand Press 2019

Plansza

(01.01.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.