Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

PZU Run Photo 2015

1 grudnia 2015 w warszawskiej siedzibie firmy PZU, ogłoszono wyniki konkursu fotograficznego PZU Run Photo.

Pierwszą edycję konkursu fotografii o tematyce biegowej - PZU Run Photo wygrało zdjęcie Damiana Kramskiego - fotoreportera z Gdyni. Zostało zrobione z helikoptera. Przedstawia tłum maratończyków na moście Świętokrzyskim w Warszawie.

Drugie miejsce zdobył Daniel Frymark za portret Ryszarda Kałaczyńskiego, biegacza z Wituni, który ustanowił rekord Guinsessa, pokonując 366 maratonów w 366 dni. Trzecie miejsce zdobyły dwie prace Piotra Dymusa (ex aequo). Obie zostały zrobione podczas biegów górskich.

W konkursie PZU Run Photo oceniane były prace osób zajmujących się fotografią zawodowo lub hobbystycznie. Prace mogły pokazywać zarówno biegaczy amatorów, jak i profesjonalistów. Do konkursu zgłoszono 535 zdjęć. Zobacz galerię zdjęć finałowych.

Prace oceniali profesjonalni fotografowie Kuba Atys i Marek Biczyk, Michał Witkowski - rzecznik prasowy Grupy PZU oraz Grzegorz Kopacz - redaktor naczelny Press.pl.

Zwycięzca otrzymał nagrodę w wysokości 5 tys. zł. Zdobywca drugiego miejsca 3 tys. zł, a trzeciego - 2 tys. zł.
Sponsorem tytularnym jest PZU, a patronem medialnym Bieganie.pl.

Damian Zalewski (Press) ogłasza wyniki konkursu PZU Run Photo 2015 (fot. Wojciech Artyniew)
PZU Run Photo 2015 (fot. Wojciech Artyniew)