Dział: RADIO

Dodano: Listopad 25, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Odorowicz zrezygnowała z zasiadania w radzie nadzorczej Polskiego Radia

Agnieszka Odorowicz (fot. Marcin Kułakowski, PISF)

Agnieszka Odorowicz, była szefowa Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, zrezygnowała z zasiadania w radzie nadzorczej Polskiego Radia.

Jan Adamowski, przewodniczący rady nadzorczej Polskiego Radia, poinformował nas, że rezygnując z funkcji, Agnieszka Odorowicz ”powołała się na możliwość zaistnienia konfliktu interesów”. Jak informowaliśmy, ma ona dołączyć wkrótce do Grupy Cyfrowy Polsat.
Agnieszka Odorowicz zasiadała w radzie nadzorczej Polskiego Radia od końca lipca ub.r. Na jej miejsce Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozpisała konkurs – kandydatów na członka mogą zgłaszać do 16 grudnia uczelnie.
Agnieszka Odorowicz kandydowała do zarządu Telewizji Polskiej. W drugim konkursie już nie wystartowała.
Z Agnieszką Odorowicz nie udało nam się wczoraj skontaktować.

(KOZ, 25.11.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: RADIO

Dodano: Listopad 25, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Redaktor naczelny Radia Łódź na czele rady nadzorczej miejskiej spółki

Andrzej Berut, redaktor naczelny publicznego Radia Łódź, jest jednocześnie przewodniczącym rady nadzorczej Międzynarodowych Targów Łódzkich, należących do miasta Łódź. Nie widzi w tym problemu.

- Nie dostrzegam żadnego konfliktu interesów. Są to dwie różne instytucje. Międzynarodowe Targi Łódzkie są instytucją samorządową, Radio Łódź jest spółką prawa handlowego - mówi Andrzej Berut. Jak informuje, zanim trafił do rady nadzorczej, uzyskał zgodę Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i rady nadzorczej rozgłośni. - Wszystko jest absolutnie zgodnie z prawem - zaznacza Berut. Wyjaśnia, że w Radiu Łódź nie zleca tematów dziennikarzom. - Od tego są kierownicy redakcji, wydawcy. Nie mieszam się do bezpośredniej polityki. Bezpośrednio nie wydaję zleceń programowych - zapewnia naczelny Radia Łódź.
W poprzedniej kadencji Andrzej Berut był również członkiem zarządu Radia Łódź. Obecnie zarząd jest jednoosobowy i tworzy go prezes Marek Składowski.

(KOZ, 25.11.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.