Dział: PRASA

Dodano: Listopad 24, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Godusławski, Hirsch i Woś nominowani do Grand Press Economy 2015

Bartek Godusławski, Rafał Hirsch i Rafał Woś to nominowani do Grand Press Economy 2015. Nagrodę otrzyma dziennikarz wyróżniający się profesjonalizmem, rzetelną i obiektywną prezentacją tematów ekonomicznych, wysoką jakością publikowanych materiałów.

Nominowanych do Grand Press Economy wskazuje redakcja „Press” po konsultacji z szefami redakcji mediów zajmujących się ekonomią, gospodarką i finansami, dziennikarzami i ekspertami ekonomicznymi.

Bartek Godusławski (fot. materiały prasowe "Pulsu Biznesu")

Bartek Godusławski jest nominowany za niezwykłą umiejętność przejrzystego prezentowania niełatwej tematyki finansów publicznych. Od początku br. jest dziennikarzem "Pulsu Biznesu". Wcześniej przez siedem lat pracował w PAP. Pisze o makroekonomii, finansach publicznych, rynkach walut i papierów dłużnych. Często korzysta z własnych nieoficjalnych źródeł informacji, co sprawia, że jego newsy są dla działających na rynku kapitałowym nieocenione.

Rafał Hirsch (fot. materiały prasowe Gazeta.pl)

Rafał Hirsch do nagrody jest nominowany za szerokie horyzonty, nietracenie z oczu drobnych, ale ważnych danych pozyskanych z wielu źródeł, uważne śledzenie najważniejszych teorii w ekonomii i biznesie. Choć ma lekkie pióro, to używa go z poczuciem wagi słowa. W sposób naturalny posługuje się mediami społecznościowymi (Twitter) do zaprezentowania często nieoczywistego spojrzenia na dany temat i swoistego poczucia humoru. Rafał Hirsch od listopada pracuje dla Gazeta.pl. Wcześniej publikował w serwisie TVN24bis.pl. W przeszłości pracował dla kanałów TVN CNBC i TVN 24.

Rafał Woś (fot. materiały prasowe "Dziennika Gazeta Prawna")

Rafał Woś jest nominowany za niezwykle świeże spojrzenie na problemy polskiej gospodarki i współczesnego kapitalizmu oraz konsekwentne obalanie w swoich tekstach dogmatów ekonomicznego liberalizmu. Od października br. jest związany z tygodnikiem "Polityka", do której przeszedł z "Dziennika Gazety Prawnej". To właśnie w tej gazecie, do której trafił w 2009 roku wraz z redakcją "Dziennika", rozwinął skrzydła. Jest stałym felietonistą Wirtualnej Polski. W br. zdobył Nagrodę im. Dariusza Fikusa.
Ostatecznego zwycięzcę Grand Press Economy wskaże redakcja „Press”. Zwycięzca na gali Grand Press (10 grudnia br.) dostanie czek na 15 tys. zł. Partnerem nagrody jest PKO Bank Polski.

(GK, 24.11.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 24, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Z magazynu "Fronda" pozostał comiesięczny dodatek do tygodnika "W Sieci"

Okładka lipcowo-sierpniowego wydania magazynu "Fronda"

Fratria zrezygnowała z wydawania społeczno-kulturalnego miesięcznika "Fronda" w formie odrębnego magazynu. Teraz jest to comiesięczny dodatek do tygodnika "W Sieci".

- Przeanalizowaliśmy sytuację i jeszcze nie czas na "Frondę" w oddzielnym grzbiecie. Zawiesiliśmy wydawanie magazynu, a jego treści wzmocnią tygodnik "W Sieci"  - mówi Tomasz Przybek, prezes Fratrii.  Od 9 listopada "Fronda" co miesiąc ma ukazywać się w formie około 20 stron w tygodniku "W Sieci". Cena tygodnika z tego powodu nie zmieni się (5,90 zł).
Grzegorz Górny, redaktor naczelny miesięcznika "Fronda", pozostaje we Fratrii. Redakcję magazynu w większości tworzyli autorzy "W Sieci".
Miesięcznik "Fronda" zadebiutował 30 stycznia br. w cenie w 9,90 zł  i nakładzie 55 tys. egz. Ostatni numer ukazał się w wakacje.

(IKO, 24.11.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.