Dział: PRASA

Dodano: Listopad 17, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jan Piński nie jest już naczelnym "Uważam Rze", magazyn liczy na przedsiębiorców

Jan Piński w 2009 roku był dyrektorem Agencji Informacji TVP (fot. Karol Piechocki/Press)

Paweł Jabłoński został redaktorem naczelnym "Uważam Rze" (Uważam Rze). Nadal będzie on też zastępcą naczelnego "Rzeczpospolitej" (Gremi Business Communication). W "Uważam Rze" zastąpił Jana Pińskiego.

- Obecne zmiany mają na celu ugruntowanie tytułu "Uważam Rze" jako medium skierowanego do przedsiębiorców z sektora MŚP. W mojej ocenie Paweł Jabłoński jest osobą gwarantującą skuteczniejsze dotarcie do tych czytelników przy jednoczesnym zapewnieniu ścisłej współpracy z redakcją ekonomiczną „Rzeczpospolitej” - tłumaczy Eryk Kłopotowski, prezes Uważam Rze.
Jan Piński był też naczelnym "Uważam Rze Historia". W tej roli jako pełniący obowiązki naczelnego zastąpił go Paweł Łepkowski. - Paweł Łepkowski, dotychczasowy zastępca redaktora naczelnego „Uważam Rze Historia” swoim zaangażowaniem i pomysłami wykazał, że jest w stanie poprowadzić pismo samodzielnie zapewniając stabilny rozwój tytułu – dodaje Kłopotowski.
Jan Piński związany był z „Uważam Rze” od listopada 2012 roku, z przerwą miedzy październikiem 2013, a majem 2014 roku. Objął stanowisko naczelnego po tym jak właściciel wydawnictwa Grzegorz Hajdarowicz zwolnił Pawła Lisickiego - założyciela tytułu, który ukazywał się jako tygodnik. Za to zwolnienie Paweł Lisicki wygrał w sądzie odszkodowanie.
Za Lisickim z "Uważam Rze" odeszło wielu publicystów, a sprzedaż tygodnika w rok spadła z grubo ponad 100 tys. egz. do kilkunastu tysięcy.
"Uważam Rze" z tygodnika przekształcono w miesięcznik, wydawca nie podaje wyników jego sprzedaży.
Obecnie Paweł Lisicki jest współwłaścicielem i redaktorem naczelnym tygodnika "Do Rzeczy" (Orle Pióro).

(GK, 17.11.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.