Dział: PRASA

Dodano: Listopad 17, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jan Piński nie jest już naczelnym "Uważam Rze", magazyn liczy na przedsiębiorców

Jan Piński w 2009 roku był dyrektorem Agencji Informacji TVP (fot. Karol Piechocki/Press)

Paweł Jabłoński został redaktorem naczelnym "Uważam Rze" (Uważam Rze). Nadal będzie on też zastępcą naczelnego "Rzeczpospolitej" (Gremi Business Communication). W "Uważam Rze" zastąpił Jana Pińskiego.

- Obecne zmiany mają na celu ugruntowanie tytułu "Uważam Rze" jako medium skierowanego do przedsiębiorców z sektora MŚP. W mojej ocenie Paweł Jabłoński jest osobą gwarantującą skuteczniejsze dotarcie do tych czytelników przy jednoczesnym zapewnieniu ścisłej współpracy z redakcją ekonomiczną „Rzeczpospolitej” - tłumaczy Eryk Kłopotowski, prezes Uważam Rze.
Jan Piński był też naczelnym "Uważam Rze Historia". W tej roli jako pełniący obowiązki naczelnego zastąpił go Paweł Łepkowski. - Paweł Łepkowski, dotychczasowy zastępca redaktora naczelnego „Uważam Rze Historia” swoim zaangażowaniem i pomysłami wykazał, że jest w stanie poprowadzić pismo samodzielnie zapewniając stabilny rozwój tytułu – dodaje Kłopotowski.
Jan Piński związany był z „Uważam Rze” od listopada 2012 roku, z przerwą miedzy październikiem 2013, a majem 2014 roku. Objął stanowisko naczelnego po tym jak właściciel wydawnictwa Grzegorz Hajdarowicz zwolnił Pawła Lisickiego - założyciela tytułu, który ukazywał się jako tygodnik. Za to zwolnienie Paweł Lisicki wygrał w sądzie odszkodowanie.
Za Lisickim z "Uważam Rze" odeszło wielu publicystów, a sprzedaż tygodnika w rok spadła z grubo ponad 100 tys. egz. do kilkunastu tysięcy.
"Uważam Rze" z tygodnika przekształcono w miesięcznik, wydawca nie podaje wyników jego sprzedaży.
Obecnie Paweł Lisicki jest współwłaścicielem i redaktorem naczelnym tygodnika "Do Rzeczy" (Orle Pióro).

(GK, 17.11.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 18, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rusza kolejna edycja Konkursu Stypendialnego im. Ryszarda Kapuścińskiego

(fot. materiały prasowe)

W piątej edycja Konkursu Stypendialnego im. Ryszarda Kapuścińskiego dziennikarze, którzy nie ukończyli 30. roku życia, mogą się ubiegać o 30 tys. zł na projekt reporterski. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 grudnia włącznie.

Zgodnie z życzeniem Ryszarda Kapuścińskiego część honorariów z jego książek przeznaczana jest na stypendium dla młodych reporterów. Aby się o nie ubiegać, trzeba wysłać (pocztą tradycyjną lub elektroniczną) pod adresem Fundacji im. Ryszarda Kapuścińskiego - Herodot swoje CV, dotychczasowe prace oraz plan projektu reporterskiego, który chce się zrealizować. Może to być reportaż, cykl reportaży lub książka reporterska.
Projekty oceni kapituła w składzie: Sławomir Popowski, Elżbieta Sawicka, Filip Springer, Małgorzata Szejnert. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 23 stycznia 2016 roku, w dziewiątą rocznicę śmierci Ryszarda Kapuścińskiego.

(JM, 18.11.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.