Dział: PRASA

Dodano: Listopad 03, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Gazeta Wyborcza" chce zaoszczędzić na sobotnim wydaniu i korekcie

(fot. pixabay.com)

W ubiegłym tygodniu szefowie wydań regionalnych "Gazety Wyborczej" (Agora SA) dowiedzieli się, że w ramach oszczędności w najmniejszych oddziałach zostanie zlikwidowane wydanie sobotnie. Choć wyznaczono już datę wprowadzenia tej decyzji, to jednak od niej odstąpiono. Nie wiadomo, czy ostatecznie. Na razie zredukowano dział korekty.

Jak nieoficjalnie dowiedział się "Presserwis", wydania sobotniego "GW" od 21 listopada miało nie być w Radomiu, Płocku, Rzeszowie i Opolu. W zamian redakcje tych wydań lokalnych "GW" miały zaoferować czytelnikom i reklamodawcom tzw. minimagazyny piątkowe - z pogłębionymi tekstami i komentarzami. Redakcje miały też w weekendy położyć nacisk na Internet. Takie zalecenia przekazano oddziałom w połowie ubiegłego tygodnia.
- Dwa dni później dowiedzieliśmy się jednak, że decyzja o likwidacji wydań sobotnich w najmniejszych oddziałach zostaje wstrzymana - usłyszeliśmy od dziennikarza "GW" z redakcji lokalnej, w której planowano wprowadzenie tego typu oszczędności.
Z drugiej strony handlowcy aż dziesięciu oddziałów otrzymali polecenia, aby nie przyjmować ogłoszeń lokalnych do sobotnich wydań (począwszy od tego planowanego na 21 listopada). Oprócz wspomnianych wcześniej miast chodzi także o: Białystok, Bydgoszcz, Częstochowę, Kielce, Olsztyn, Toruń.
Redakcje lokalne dowiedziały się też, że będą musiały zwolnić po 2-3 osoby. 
Od listopada "GW" nie ma już podwójnej korekty, co pozwoliło wydawcy zmniejszyć o połowę zespół korektorów zatrudnionych w oddziale w Bydgoszczy. Według naszych informacji zwolniono siedem osób z 14-osobowego działu korekty. - Wprowadziliśmy zmiany w sposobie pracy działu korekty i wiąże się to z zakończeniem współpracy z częścią osób. Jest to wewnętrzny proces i nie będziemy go szerzej komentować - tylko tyle mówi Agata Staniszewska, rzeczniczka prasowa Agory. Przyznaje, że redakcja pracuje nad zmianami, ale o szczegółach spółka jeszcze nie informuje.
Średnia sprzedaż ogółem "GW" w sierpniu br. wyniosła 153,5 tys. egz. (dane ZKDP).

(JM, GK, 03.11.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.