Dział: INTERNET

Dodano: Październik 30, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarki Kulisy24.com zebrały środki na dokument o uchodźcach

(fot. pixabay.com)

Izabela Smolińska i Paulina Socha-Jakubowska, dziennikarki serwisu Kulisy24.com, w akcji crowdfundingowej zebrały pieniądze na realizację filmu dokumentalnego o uchodźcach.

Przez ponad miesiąc w serwisie crowdfundingowym Wspieram.to zgromadziły 16 880 zł. Pomysł na na film dokumentalny wziął się stąd, że Smolińska i Socha-Jakubowska na początku września wyjechały do Budapesztu, aby przesyłać relacje o napływie uchodźców do Europy. Potem pojechały na granicę serbsko-węgierską, były też w Austrii. Uznały, że to, co widziały, jest materiałem na film dokumentalny o kryzysie imigracyjnym, jednak nie miały pieniędzy na jego realizację.
Po tym, jak udało się im i zebrać środki, chcą wyjechać za około 10 dni. Planują, że najpierw pojadą do Słowenii, Chorwacji i Grecji. - Bardzo się cieszymy. Musimy jeszcze poczekać na pieniądze, bo serwis Wspieram.to prześle je nam za tydzień – wyjaśnia Paulina Socha-Jakubowska.

(MAK, 30.10.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.