Dział: PRASA

Dodano: Październik 26, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Naczelny "W Sieci Historii" senatorem, Lichocka i Czabański w Sejmie

Krzysztof Czabański startował z pierwszego miejsca na liście PiS w okręgu toruńsko-włocławskim i uzyskał 16 546 głosów

Z ogłoszonych już wyników Państwowej Komisji Wyborczej wynika, że senatorami pozostaną publicyści Radia Maryja i tygodnika "Niedziela" Czesław Ryszka i Jan Maria Jackowski, była dziennikarka Radia Katowice Maria Pańczyk-Pozdziej. Senatorem będzie redaktor naczelny "W Sieci Historii" Jan Żaryn.

Senatorami nie zostali natomiast deklarujący się na kartach jako dziennikarze: Elżbieta Więcławska-Sauk (była dziennikarka TVP Łódź, posłanka i senatorka PiS); Aleksander Świeykowski (senator PO, były dziennikarz Polskiego Radia Łódź, członek rady programowej TVP Opole); Eugeniusz Czykwin (redaktor naczelny "Przeglądu Prawosławnego", poseł SLD); Bożenna Ulewicz, publicysta "Wprost" Piotr Waglowski.
Do Sejmu weszła Joanna Lichocka - startowała z pierwszego miejsca w okręgu kalisko-leszczyńskim. Zagłosowało na nią 24 122 wyborców. To była dziennikarka Telewizji Republika i "Gazety Polskiej". Wcześniej  pracowała w „Tygodniku Solidarność”, Telewizji Puls i TVP. Posłem będzie też Krzysztof Czabański, były prezes Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej, który startował z pierwszego miejsca na liście PiS w okręgu toruńsko-włocławskim i uzyskał 16 546 głosów. Do Sejmu dostała się również Anita Czerwińska, szefowa warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej”.

 

(JM, 26.10.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.