Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 23, 2006

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mimo zapowiedzi TV Gryf nie wznowiła nadawania

Monika Borowiecka, żona zmarłego 7 marca Łukasza Borowieckiego, właściciela szczecińskiej TV Gryf, nie zdecydowała o wznowieniu działalności tego kanału. Powodem jest sytuacja finansowa firmy.

Telewizja Gryf miała wznowić emisję w poniedziałek 20 marca. Taką możliwość otworzyła przed nią Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, która gotowa była przyjąć korzystną interpretację prawa koncesyjnego, tak by umożliwić stacji pracę do czasu ponownego przyznania koncesji. Zmarły Łukasz Borowiecki był bowiem właścicielem imiennej koncesji. W miniony czwartek redaktor naczelny Gryfa Piotr Lichota zapowiadał po spotkaniu z KRRiT błyskawiczne reaktywowanie stacji. Jednak w niedzielę wieczorem Monika Borowiecka poinformowała zespół, że do chwili znalezienia inwestora nie uruchomi telewizji. - Stacja nie przynosiła zysku. W tej chwili trudno byłoby mi znaleźć środki na jej finansowanie – tłumaczy Borowiecka. Nie przekreśla jednak szans na wznowienie nadawania. Dodaje, że chciałaby TV Gryf zainteresować Polsat lub TVN. Po niedzielnym oświadczeniu Borowieckiej zespół redakcyjny TV Gryf właściwie przestał istnieć. Część osób znalazła już nową pracę. Dziennikarka Magdalena Stankiewicz i operator Piotr Ciesielski nawiązali współpracę ze szczecińskim oddziałem TVN 24, Zbigniew Pankiewicz wrócił do TVP 3, Waldemar Stankiewicz prowadzi rozmowy ze siecią radiową Vox FM, Sebastian Roszkowski ma program w Polskim Radiu Szczecin. Naczelny Gryfa Piotr Lichota bierze udział w konkursie na szefa szczecińskiego ośrodka TVP 3, a Monika Bąk, sekretarz redakcji, została rzecznikiem prasowym wojewódzkiej stacji pogotowia ratunkowego. Pracy szuka nadal część pracowników technicznych stacji. - Zespół był bardzo zawiedziony decyzją pani prezes. Ludzie, którzy tworzyli redakcję, raczej już nie wrócą – twierdzi Monika Bąk. Część pracowników nie otrzymała wynagrodzeń za luty i marzec. - Mieliśmy przez pewien czas zablokowane konta bankowe. Ale mam nadzieję, że do końca tygodnia uda się uregulować wszystkie zaległości – deklaruje Borowiecka. Telewizja Gryf jest częścią firmy Eurotrade Grupa (w jej skład wchodzą jeszcze agencja reklamowa i drukarnia wielkoformatowa), której właścicielem był Łukasz Borowiecki. Program przez nią emitowany trafiał do ok. 800 tys. mieszkańców Szczecina i okolicznych miast.

(ASA, 23.03.2006)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.