Dział: INTERNET

Dodano: Październik 14, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Twitter zawiesił konto @TVN48

Informacja o zablokowaniu konta na Twitterze (fot. TV48)

Mikołaj Nowak, odpowiadający za strategię marki "Fakty" TVN w Internecie, poinformował na Twitterze, że serwis ten usunął konto Depeshe (@TVN48). Twórcy konta są zdziwieni i zapewniają, że nikt z TVN się z nimi nie kontaktował.

"Hejterskie konto TVN48 zostało usunięte przez Twittera. Moderacja TT działa - w mniej niż dobę mi odpisali" - napisał wczoraj na Twitterze Mikołaj Nowak. TVN48 to konto, które jego twórcy określają jako "polityczno-medialne". Pojawiały się na nim, z reguły ostre, komentarze dotyczące mediów i polityki. Często publikowane były tam wpisy krytyczne wobec Platformy Obywatelskiej, TVN i mediów publicznych. Jego dotychczasowe logo było zmodyfikowaną wersją logo kanału TVN 24, w którym liczbę 24 zastąpiono liczbą 48.
Mikołaj Nowak odmówił "Presserwisowi" komentarza, jednak wyjaśniał w dyskusjach na Twitterze: "Nie wolno wykorzystywać bezprawnie logo innych firm. To bezprawie. Do tego hejterskie treści". Pisał też: "nie poszło o »chamstwo«, bo to byłoby naruszenie wolności słowa, a wykorzystanie logo". Po ujawnieniu tej informacji pojawiły się w sieci komentarze (głównie anonimowe), określające Nowaka m.in. jako "kapusia".
Autorzy profilu TVN48 są zdziwieni tą sytuacją. "Źle się dzieje że istniejący od czerwca 2011 roku profil, którego celem nie było niszczenie nikogo, nie był profilem wulgarnym ani agresywnym, z dnia na dzień znika. To również działanie, które uderza w 13,5 tys. followersów którzy profil śledzili, w tym wielu aktywnie: podsyłając swoje materiały, komentując" - odpisali "Presserwisowi" na Facebooku anonimowi autorzy profilu. I zapewnili: "Przedstawiciele TVN w żaden sposób się nie kontaktowali. Ani na Twitterze, ani na Facebooku, ani mailowo. Twitter dziś rano poinformował o zawieszeniu konta, nie wyświetlają się ludziom profil ani wpisy. Zero uzasadnienia".
Twórcy @TVN48 założyli już nowy profil na Twitterze, również o nazwie Depeshe, ale innym loginie (@depeshe48). W kilka godzin zdobył on ponad 2,7 tys. followersów. Ten profil nie wykorzystuje już logo TVN 24.
Dwa lata temu podobna sytuacja była na Facebooku, gdy usunął profil TVN48, który wykorzystywał logo TVN 24. Jego autorzy (również autorzy @TVN48 na Twitterze) zastąpili go profilem TV48, niewykorzystującym zastrzeżonych znaków.

(JM, 14.10.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.