Dział: IMPREZY

Dodano: Październik 07, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Gala Grand Video Awards 2015

Grand Video Awards to największy w Polsce konkurs, którego celem jest docenienie najbardziej kreatywnych i oryginalnych twórców wideo w Internecie. 7 października 2015 w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie ogłoszono wyniki jego pierwszej edycji.

Włodek Markowicz to największy zwycięzca pierwszej edycji Grand Video Awards. Wygrał aż dwie kategorie konkursu organizowanego przez wydawcę magazynu "Press". Wśród najbardziej kreatywnych i oryginalnych twórców wideo w Internecie znaleźli się też: Natalia Hatalska, Łukasz Jakóbiak, Grupa Filmowa Darwin, Tomasz Okoń i Wojciech Drewniak, Paweł Kmieć, Red Lipstick Monster, Black Rabbit, Jacek Gadzinowski. Nagrodę Widzów zdobył Sylwester Wardęga.

Sponsorem głównym Grand Video Awards jest Allegro. Partner: Hoop Cola. Partnerzy technologiczni: Asus oraz Intel. Partnerzy kategorii: Audio Network, Provident. Partnerzy merytoryczni: Polskie Badania Internetu, Talent Media. Sieci partnerskie: Divimove, Epic Makers, Gamellon, Mediakraft, Lifetube. Patroni medialni: Radio Eska i Grupa ZPR, Wirtualna Polska, Interaktywnie.com, Socialpress.pl, YT360.pl. Partnerzy gali: Plej, E4E, Multikino.

(07.10.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: IMPREZY

Dodano: Październik 19, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marcin Dorociński ze stalówką Dziennikarza Roku w serialu HBO

Grany przez Marcina Dorocińskiego bohater nowego serialu HBO pt. "Pakt" jest dziennikarzem śledczym, który jest laureatem mi.in. konkursu Dziennikarz Roku i Grand Press za dziennikarstwo śledcze. Organizowany przez "Press" największy dziennikarski konkurs trafił w ten sposób do filmu.

"Pakt" to sześcioodcinkowy thriller, który wejdzie na antenę HBO 8 listopada. Opowiada historię, która połączyła świat biznesu, polityki i mediów. Akcja toczy się w środowisku dziennikarzy śledczych; rozgrywa się w ciągu sześciu dni, w Wielkim Tygodniu. Dziennikarz śledczy Piotr Grodecki z redakcji opiniotwórczego "Kuriera" wpada na trop dużej afery finansowej. Mimo sprzeciwu redakcji udaje mu się doprowadzić do publikacji artykułu, który wywołuje burzę medialną. W toku prowadzonego śledztwa odkrywa, że sprawa ma dla niego osobisty wymiar. Grany przez Dorocińskiego Grodecki jest według scenariusza znanym, nagradzanym dziennikarzem śledczym. Wśród wyróżnień, jakie dostał, są m.in. tytuł Dziennikarza Roku i Grand Press w kategorii dziennikarstwo śledcze. Redakcja "Press" użyczyła producentowi filmu słynnej statuetki stalówki wręczanej Dziennikarzom Roku.
Jak opowiada Maciej Kubicki, producent serialu ze strony Telemark (producent wykonawczy), ekipa korzystała podczas powstawania serialu z pomocy dziennikarzy. – Nie wyobrażamy sobie opowiadania takiej historii bez kontaktu z ludźmi, którzy się tym zajmują na co dzień. Mieliśmy konsultantów, byliśmy w redakcjach, oglądaliśmy pracę newsroomów – mówił Kubicki na konferencji prasowej. Sam zaś Marcin Dorociński zastrzegał: - Ten serial nie polega na tym, że odwzorowujemy czyjąś pracę. Myślę, że jeśli serial będzie po prostu dobry i wciągnie widza, to będzie najważniejsze. Każdy pewnie zrobiłby to jakoś inaczej.
Obok Dorocińskiego w serialu występują m.in. Magdalena Cielecka, Marta Nieradkiewicz, Jacek Poniedziałek. Reżyserem "Paktu" jest Marek Lechki, a operatorem - Paweł Flis. Muzykę skomponował Łukasz Targosz. "Pakt" powstał na podstawie norweskiego serialu "Mammon".

(19.10.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.